Ginekologia estetyczna a zdrowie

Ginekologia estetyczna a zdrowie

Nowoczesne zabiegi ginekologii estetycznej służą nie tylko do odmładzania kobiecych stref intymnych. Niwelują także przyczyny nawracających infekcji czy nietrzymania moczu. To zabiegi, które w znaczący sposób poprawiają kondycję zdrowotną oraz jakość życia współczesnych kobiet.

Dla wielu osób ginekologia estetyczna jest tematem tabu, dla innych zaś fanaberią.

Jednak dla bardzo wielu kobiet, które decydują się na zabiegi rewitalizacji miejsc intymnych istotne znaczenie mają nie tylko aspekty estetyczne, a przede wszystkim walory zdrowotne tych zabiegów. W procesach starzenia (nasilających się w okresie menopauzy), a także u kobiet młodszych po porodach, dochodzi do zmian zewnętrznych narządów płciowych oraz dróg rodnych – pochwa ulega rozciągnięciu i traci elastyczność. Wargi sromowe ulegają zwiotczeniu i hiperpigmentacji. Wraz z wiekiem dochodzi do zmian zanikowych, błona śluzowa pochwy ulega ścieńczeniu i traci naturalne nawilżenie. Następstwem tego są zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu tych okolic. Utrata intensywności odczuć podczas życia seksualnego to tylko jeden z objawów. Inne nie mniej dotkliwe to ból, pieczenie, powtarzające się stany zapalne, a nawet problemy z nietrzymaniem moczu – nieleczone mogą doprowadzić do poważniejszych schorzeń.

Pozbycie się tych problemów – w sposób niemal bezbolesny i małoinwazyjny – jest możliwe dzięki nowej generacji zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Jednym z nich jest rekomendowany przez ekspertów laser frakcyjny CO2 – MonaLisa Touch® specjalnie stworzony na potrzeby rewitalizacji kobiecych narządów płciowych, wprowadzany właśnie do panelu zabiegów ginekologicznych w klinice Esteticmed.pl w Bydgoszczy, a w roku 2014 również w Częstochowie.

„Działanie tego lasera umożliwia gruntowną przebudowę błony śluzowej wyściełającej ścianę pochwy. Błona ulega pogrubieniu, obserwowana jest poprawa jej funkcjonowania w postaci lepszego napięcia i wydzielania śluzu. Dochodzi także do stymulacji produkcji kolagenu. Ścianki pochwy stają się bardziej elastyczne, zwarte, lepiej nawilżone, a to pomaga w utrzymaniu naturalnego pH i flory bakteryjnej. Ryzyko infekcji zostaje w ten sposób znacznie ograniczone. Dodatkowo zwiększenie napięcia tkanek oraz zmniejszenie ich kąta nachylenia przy pomocy lasera pozwala usunąć przyczyny przykrych dolegliwości związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Powstałe w procesie rewitalizacji nowe włókna kolagenowe umożliwiają wzrost kontroli nad czynnościami fizjologicznymi. Zabiegi wykonywane są w bardzo intymnych, komfortowych i dyskretnych warunkach przez doświadczonego specjalistę ginekologa – położnika. Poprzedzamy je wnikliwym badaniem i konsultacją specjalistyczną. W większości przypadków wystarczy jedna seria trzech 15- minutowych zabiegów, aby poprawić u pacjentki funkcję leczonych okolic intymnych, co więcej, nie wymagają one znieczulenia ogólnego – tłumaczy dr n. med. Marcin Bieńkowski, specjalista chirurg, właściciel klinik Esteticmed.pl.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej dostępne są w klinice Esteticmed.pl w Bydgoszczy i obejmują procedury laserowe MonaLisa Touch®, chirurgiczne z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanego systemu radiochirurgii – Pelleve® oraz zabiegi z wykorzystaniem przeszczepów tkanki tłuszczowej i komórek macierzystych.

Kliniki Esteticmed.pl to profesjonalne i nowoczesne centra medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatochirurgii oraz MediSPA prowadzone przez dr Ilonę Wnuk-Bieńkowską i dr n. med. Marcina Bieńkowskiego od 2002 roku w Częstochowie i Bydgoszczy.