Ginekologia estetyczna a zdrowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nowoczesne zabiegi ginekologii estetycznej służą nie tylko do odmładzania kobiecych stref intymnych. Niwelują także przyczyny nawracających infekcji czy nietrzymania moczu. To zabiegi, które w znaczący sposób poprawiają kondycję zdrowotną oraz jakość życia współczesnych kobiet.

Dla wielu osób ginekologia estetyczna jest tematem tabu, dla innych zaś fanaberią.

Jednak dla bardzo wielu kobiet, które decydują się na zabiegi rewitalizacji miejsc intymnych istotne znaczenie mają nie tylko aspekty estetyczne, a przede wszystkim walory zdrowotne tych zabiegów. W procesach starzenia (nasilających się w okresie menopauzy), a także u kobiet młodszych po porodach, dochodzi do zmian zewnętrznych narządów płciowych oraz dróg rodnych – pochwa ulega rozciągnięciu i traci elastyczność. Wargi sromowe ulegają zwiotczeniu i hiperpigmentacji. Wraz z wiekiem dochodzi do zmian zanikowych, błona śluzowa pochwy ulega ścieńczeniu i traci naturalne nawilżenie. Następstwem tego są zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu tych okolic. Utrata intensywności odczuć podczas życia seksualnego to tylko jeden z objawów. Inne nie mniej dotkliwe to ból, pieczenie, powtarzające się stany zapalne, a nawet problemy z nietrzymaniem moczu – nieleczone mogą doprowadzić do poważniejszych schorzeń.

Pozbycie się tych problemów – w sposób niemal bezbolesny i małoinwazyjny – jest możliwe dzięki nowej generacji zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Jednym z nich jest rekomendowany przez ekspertów laser frakcyjny CO2 – MonaLisa Touch® specjalnie stworzony na potrzeby rewitalizacji kobiecych narządów płciowych, wprowadzany właśnie do panelu zabiegów ginekologicznych w klinice Esteticmed.pl w Bydgoszczy, a w roku 2014 również w Częstochowie.

„Działanie tego lasera umożliwia gruntowną przebudowę błony śluzowej wyściełającej ścianę pochwy. Błona ulega pogrubieniu, obserwowana jest poprawa jej funkcjonowania w postaci lepszego napięcia i wydzielania śluzu. Dochodzi także do stymulacji produkcji kolagenu. Ścianki pochwy stają się bardziej elastyczne, zwarte, lepiej nawilżone, a to pomaga w utrzymaniu naturalnego pH i flory bakteryjnej. Ryzyko infekcji zostaje w ten sposób znacznie ograniczone. Dodatkowo zwiększenie napięcia tkanek oraz zmniejszenie ich kąta nachylenia przy pomocy lasera pozwala usunąć przyczyny przykrych dolegliwości związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Powstałe w procesie rewitalizacji nowe włókna kolagenowe umożliwiają wzrost kontroli nad czynnościami fizjologicznymi. Zabiegi wykonywane są w bardzo intymnych, komfortowych i dyskretnych warunkach przez doświadczonego specjalistę ginekologa – położnika. Poprzedzamy je wnikliwym badaniem i konsultacją specjalistyczną. W większości przypadków wystarczy jedna seria trzech 15- minutowych zabiegów, aby poprawić u pacjentki funkcję leczonych okolic intymnych, co więcej, nie wymagają one znieczulenia ogólnego – tłumaczy dr n. med. Marcin Bieńkowski, specjalista chirurg, właściciel klinik Esteticmed.pl.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej dostępne są w klinice Esteticmed.pl w Bydgoszczy i obejmują procedury laserowe MonaLisa Touch®, chirurgiczne z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanego systemu radiochirurgii – Pelleve® oraz zabiegi z wykorzystaniem przeszczepów tkanki tłuszczowej i komórek macierzystych.

Kliniki Esteticmed.pl to profesjonalne i nowoczesne centra medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatochirurgii oraz MediSPA prowadzone przez dr Ilonę Wnuk-Bieńkowską i dr n. med. Marcina Bieńkowskiego od 2002 roku w Częstochowie i Bydgoszczy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

4 thoughts on “Ginekologia estetyczna a zdrowie

  1. Ja zrobilam wlasnie ten zabieg Monalisa Touch z powodu poroblemow nietrzymania moczu, a stalo sie to po porodzie. Bylam naprawde zalamana, mloda dziewczyna z takim problemem, nie moglam tak zyc, bardzo sie wstydzilam. Po zabiegu ten problem dla mnie juz nie istnieje!!! Kobietki nie zalamujcie sie bo wszystko mozna przywrocic do stanu sprzed porodu.

  2. ja robilam zabieg laserowego obkurczania pochwy laserem fotona w klinice beautymed, naprawde polecam , komfort zycia seksualnego mega sie poprawil

  3. Polecam Glammed w Olsztynie.
    chciałam wykonac zabieg laserem, ale fachowo pan doktor oraz pani doktor, ktorzy prowadza klinike odradzili mi zabieg I skierowali na plastuke ktora rowniez przeprowadzono laserem.Nastepnego dnia bylam w domu a teraz po dwoch miesiacach wygladam jakbym nigdy nie rodzila!
    polecam goraco!

  4. Ja to jestem mega wdzięczna temu kto wymyślił te zabiegi. Moje zycie seksualne poprawiło sie bardzo odkąd dzięku zabiegowi plastyki pochwy, który robiłam w klinice http://efecta.eu/, przestałam się wstydzić tego jak wyglądam tam na dole. Na początku nawet mężowi nie mówiłam o moich wstydach ale po czasie się przełamałam i super bo mega mnie wspierał. A teraz wróciło wszystko do normy, już się nie mam czego wstydzić. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *