Ginekologia estetyczna – czy jest bezpieczna?

Ginekologia estetyczna – czy jest bezpieczna?

W Polsce wciąż systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na zabiegi ginekologii estetycznej, chociaż równie często można spotkać się z przekonaniem, że waginoplastyka to kolejny wymysł i fanaberia płci pięknej. Nie można jednak zaprzeczyć, że większość zabiegów niesie ze sobą wiele pozytywnych zamian zarówno w ciele jak i psychice kobiety. Istotną kwestią jest także rosnąca świadomość na temat własnej wartości oraz potrzeba poczucia atrakcyjności i troski o swoje ciało.

Ginekologia estetyczna - w trosce o estetykę...

Ginekologia estetyczna – w trosce o estetykę…

Ginekologia estetyczna – w trosce o estetykę…

W dzisiejszych czasach wygląd to szczególnie istotna kwestia, a zadbane i wypielęgnowane ciało stanowi kluczowy element obowiązującego kanonu piękna. Okazuje się, że kobiety w trosce o siebie nie ograniczają się już tylko do pielęgnacji włosów, czy skóry, a samo korzystanie z medycyny estetycznej to już nie tylko liposukcja czy operacje piersi.

– Panie coraz chętniej decydują się na zastosowanie zabiegów estetycznych poprawiających wygląd miejsc intymnych i nie mam tutaj na myśli jedynie depilacji okolic bikini. Potrzeby współczesnej kobiety idą dużo dalej i są podyktowane wieloma względami: estetycznymi, zdrowotnymi oraz seksualnymi. Ginekologia estetyczna to nowa gałąź medycyny, którą charakteryzuje wysoka skuteczność i poziom bezpieczeństwa. Ze względu na delikatność i wrażliwość miejsc, na których przeprowadza się zabiegi są one także mało inwazyjne. – tłumaczy specjalista z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone. Ginekologia estetyczna może odmłodzić strefy intymne, skorygować ich wady czy defekty powstałe w wyniku menopauzy lub ciąży, to również wszelkiego rodzaju operacje poprawiające wygląd okolic intymnych oraz podnoszące satysfakcję czerpaną z życia seksualnego. Dodatkowo nowoczesne zabiegi przeprowadzane z użyciem lasera zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa przy dużo mniejszym stopniu inwazyjności.

…zdrowie…

W nowoczesnej ginekologii estetycznej z użyciem lasera, warto zwrócić uwagę na dwa zabiegi, które dzięki nowej metodzie są praktycznie bezinwazyjne – należą do nich leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu oraz obkurczania pochwy. W przypadku tego pierwszego następuje przywrócenie napięcia oraz sprężystości mięśni dna miednicy oraz ściany pochwy. Użycie lasera powoduje wzrost włókien kolagenowych, przez co sprzyja obkurczaniu poddanych zabiegowi tkanek. Wskutek leczenia wzmacniają się ściany pochwy oraz całe ujście cewki moczowej, co z kolei przywraca jej poprawną funkcjonalność. Nieinwazyjne obkurczanie pochwy jest przeznaczone dla kobiet mających problem z czerpaniem przyjemności z życia seksualnego wskutek zbyt małego napięcia tkanek. Metoda leczenia laserem zwiększa to napięcie, sprawia również, że błona staje się bardziej elastyczna i napięta. W przypadku zabiegów laserowych istotną kwestią jest również typ użytego urządzenia. W profesjonalnych klinikach dużą popularnością cieszy się Er:YAG. Jest to nowoczesny laserowy sprzęt z opatentowanym systemem, który dostarcza odpowiednie pakiety energii do śluzówki pochwy oraz obszaru powięzi miednicy.

…i bezpieczeństwo pacjentek

Poza wysokim stopniem efektywności, cechą ginekologii estetycznej jest znaczny poziom bezpieczeństwa pacjentki. Naturalnie, aby mieć pewność braku wystąpienia powikłań należy przed udaniem się do kliniki zweryfikować kilka rzeczy: na pozytywny wynik zabiegu mają wpływ kompetencje wykonującego je lekarza, wyposażenie gabinetu, w którym odbywa się zabieg oraz jakość użytego preparatu. Istotną kwestią jest również szczerość ze strony pacjentek – nie warto zatajać w trakcie konsultacji istotnych informacji o stanie swojego zdrowia. W trakcie pierwszej wizyty, warto dopytać o posiadane przez lekarzy urządzenia,stosowne uprawnienia, metody dezynfekcji narzędzi oraz markę i skład stosowanych preparatów.

– Ginekologia estetyczna to wyjątkowo nieinwazyjna dziedzina medycyny, zwłaszcza kiedy weźmie się pod uwagę najnowsze metody stosowane w trakcie leczenia, takie jak wspomniany wcześniej laser. Zabiegi przeprowadzane z jego udziałem to nowość, która już zdobyła uznanie zarówno specjalistów, jak i klientek; to technologia przyszłości, zapewniająca maksimum bezpieczeństwa i komfortu. – podsumowuje specjalista Bellazone.