Gry edukacyjna dla dziecka do 5 lat – na co zwrócić uwagę?

Gry edukacyjna dla dziecka do 5 lat – na co zwrócić uwagę?

Urodziny Twojego malucha tuż tuż? Chcesz sprawić przyjemność dziecku w Twojej rodzinie? Koniecznie dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając gry edukacyjna dla dziecka do 5 lat.

  1. Jakie powinny być gry edukacyjna dla dziecka do 5 lat?
  2. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?
  3. Gdzie kupić gry dla dzieci?

Jakie powinny być gry edukacyjna dla dziecka do 5 lat?

Drogi Rodzicu, Wujku, Ciociu, Dziadku czy Babciu, pamiętajcie, że gry edukacyjna dla dziecka do 5 lat powinna pełnić funkcję zabawki, która jednocześnie rozwija potencjał dziecka. Zwróćcie jednak uwagę, aby gra edukacyjna była kolorowa oraz dobrze wydana. Dzięki temu będziecie miel pewność, że dziecko nie zniszczy gry już podczas jej pierwszego użycia. Zwróćcie także uwagę, aby zabawka była wielobarwna. Szeroki wybór znajdziecie na stronie internetowej: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Wiek_3-5-lat_-5-lat_Gry-i-puzzle_Gry-edukacyjne-10569.htmlPozwoli to Waszej pociesze bawić się i nie nudzić, a o to przecież chodzi w zabawce edukacyjnej. W przeciwnym razie dziecko szybko się znudzi, więc również nauka przez zabawę nie będzie możliwa.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

W pierwszej kolejności zwróćcie uwagę na to, aby gry edukacyjna dla dziecka do 5 lat była odpowiednia oraz adekwatna dla wieku malucha. Zabawka przeznaczona dla mniejszych dzieci szybko się znudzi, a przeznaczona dla dużo starszych może zniechęcić maluszka. Pamiętajcie także, aby zabawka działała na różne zmysły malucha – wzrok, dotyk, węch, smak, słuch. Im więcej zmysłów na raz będzie pracować, tym lepiej dla dziecka. Pozwoli to na jego pełniejszy rozwój. Tak więc wszelkie zabawki działające na dotyk maluszka powinny być wykonane z różnorodnych materiałów oraz struktur, a z kolei te przeznaczone do oglądania powinny być wielobarwne i różnorodne. Gry edukacyjna dla dziecka do 5 lat powinna także rozwijać jego motorykę małą oraz dużą, a także koordynację ręka – oko. Pozwoli to na szybsze nauczenie się pisania, ale także na sprawniejszy rozwój w obrębie tejże właśnie motoryki. Pamiętaj, aby zabawki dla dziecka były różnorodne i pobudzały różne zmysły, ponieważ lepiej to oddziałuje na całościowy rozwój malucha.

Gdzie kupić gry dla dzieci?

To bardzo trudne, ale jednocześnie i ważne pytanie. Gry edukacyjna dla dziecka do 5 lat powinny zostać zakupione w sklepie (np. internetowym), który jest rekomendowany przez innych użytkowników. Zabawki dostępne w sieciówkach najczęściej nie gwarantują bezpieczeństwa dziecka, a także są wykonane ze słabej jakości materiałów.