Hollywoodzki uśmiech

Hollywoodzki uśmiech

Choć wszystkim marzy się hollywoodzki uśmiech, tak naprawdę niewiele osób podejmuje właściwe kroki, by go osiągnąć.

Czy białe i proste zęby są w zasięgu każdego człowieka? Co zrobić, aby móc się nimi cieszyć i ile to kosztuje? Zastanowimy się nad tym w niniejszym artykule…

Diagnoza sytuacji

Niestety jeśli chodzi o stomatologię nie ma uniwersalnych odpowiedzi. Wszystko rozpatruje się bardzo indywidualnie. Nie da się ukryć, że ludzie rodzą się z różnymi predyspozycjami – jedni mają szczęście i od początku mają proste zęby, a dodatkowo mogą liczyć na silne szkliwo. Drudzy natomiast zmagają się z problemami w dużej mierze niezależnymi od nich samych. Warto jednak od razu zaznaczyć, że higiena jamy ustnej może naprawdę wiele zdziałać i dbanie o swoje zęby przynosi niezwykłe efekty. Osoby mające genetycznie słabe szkliwo mogą je sukcesywnie wzmacniać. Żadną wymówką jest zatem tłumaczenie o pechu życiowym i dziedzictwie kiepskich zębów! Kluczowe jest tutaj wybranie dobrego stomatologa, do którego będzie chciało się chodzić systematycznie. Na każdym przeglądzie można dowiedzieć się co słychać w jamie ustnej i jaki remont można tam przeprowadzić.

Prostowanie zębów

Zanim założy się aparat na zęby, należy kompleksowo wyleczyć wszystkie swoje ewentualne ubytki. Po części dlatego inwestowanie w hollywoodzki uśmiech wydaje się takie drogie. Motywuje do wykonania rzeczy, o jakich zazwyczaj się zapominało… Tymczasem dentysta musi zajrzeć w każdy zakamarek jamy ustnej i nieco powiercić, oczyścić, wyszlifować. Dopiero po serii zabiegów można zgłosić się po zrobienie aparatu. Trudno jednoznacznie oszacować koszty, ponieważ są bardzo zróżnicowane. Dobrą wiadomością jest fakt, że zęby można prostować w każdym wieku i że obecnie właściwie każdą dolegliwość można wyleczyć. Efekty po zdjęciu aparatu są zjawiskowe i trudno temu zaprzeczyć.

Wybielanie zębów

Ładny uśmiech kojarzy się też oczywiście z białymi zębami. Najlepiej zdecydować się na wybielanie zębów właśnie w gabinecie stomatologicznym, ponieważ jest o wiele bardziej bezpieczne od drogeryjnych preparatów. Choć bywa droższe, nie uszkodzi szkliwa i nie powinno powodować nadwrażliwości – które natomiast w dłuższej perspektywie prowadzą do leczenia. Zaufany stomatolog będzie też na bieżąco kontrolować co dzieje się w jamie ustnej i jak szkliwo reaguje na wybielanie.