Nie tylko implanty – naturalny sposób powiększania biustu

Nie tylko implanty – naturalny sposób powiększania biustu

Medycyna estetyczna jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi medycyny.

Jej przeciwnicy otwarcie krytykują ją jako formę kosmetyki, a nie zabiegi czy operacje ratujące życie, jednak bez wątpienia chirurgia plastyczna ma zastosowanie również w sytuacjach usuwania czy minimalizowania negatywnych skutków przebytych chorób lub wypadków. Jest sposobem na odzyskanie pewności siebie i poprawienie komfortu życia, do czego mogą przysłużyć się głównie dwa zabiegi: liposukcja i powiększanie biustu. Co jednak ciekawe, można je ze sobą połączyć.

Przez długi czas jedyną formą powiększania biustu było wszczepianie implantów. Wiązało się to z szeregiem komplikacji. Implanty były odrzucane przez organizm, a w skrajnych przypadkach zdarzało się także, że pękały. Do tego po operacji nie było zalecane opalanie się w solarium, a na tym lista przeciwwskazań i zaleceń się nie kończyła. Nie da się również zaprzeczyć, że biust powiększany implantami wygląda nienaturalnie, dlatego nie każda kobieta decydowała się na podobny zabieg. Zwolenniczki naturalnego wyglądu, ale niezadowolone z wyglądu i przede wszystkim rozmiaru własnych piersi długo nie miały żadnej alternatywy.

Stosunkową nowością jest zabieg powiększania piersi polegający na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej. Najpierw wykonuje się liposukcję z tych miejsc na ciele, w których tkanka tłuszczowa jest najbardziej rozwinięta, czyli pośladków lub ud. Następnie w ten sposób pozyskaną tkankę filtruje specjalnie urządzenie, wybierając do przeszczepu wyłącznie tą, która nie została uszkodzona, a przy tym jest pozbawiona wszelkich innych substancji. Tak przygotowaną tkankę igłą wstrzykuje się do piersi. Co ważne, podczas jednorazowego zabiegu biust można powiększyć o jedną miseczkę, a w przeciągu pół roku wchłonięciu ulega około 40% wszczepionej tkanki, dlatego wskazane jest ponowienie go w celu uzyskania oczekiwanego efektu.

Zabieg przeszczepienia tkanki tłuszczowej do piersi jest znacznie bezpieczniejszy od implantów, głównie dlatego, że korzysta się z własnego materiału, który nie zostanie odrzucony przez organizm. Kolejną zaletą jest naturalny wygląd biustu po zabiegu oraz szybka rekonwalescencja. Zabieg ten sprawdzi się nie tylko w przypadku chęci powiększenia piersi, ale także nadania im upragnionego wyglądu po zwiotczeniu na skutek wieku czy przebytych ciąż.