Implanty zębów 5 powodów dlaczego warto

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Implanty zębów 5 powodów dlaczego warto

Utrata zęba to nie tylko sprawa estetyki. Często nie mamy świadomości, że braki w uzębieniu mają niekorzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Konieczne jest więc ich uzupełnienie. Jednym ze sposobów odtworzenia utraconych zębów są implanty. Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Implant — jak naturalny ząb

Pacjenci, którzy zdecydowali się na ten zabieg dentystyczny, nie zauważają różnicy pomiędzy implantami, a swoimi własnymi, naturalnymi zębami. Implanty dentystyczne zapewniają pełen komfort podczas jedzenia i rozmowy. Również ich pielęgnacja nie nastręcza żadnych dodatkowych kłopotów. O implanty dbamy bowiem stosując rutynową higienę jamy ustnej.

Zdrowe kości i dziąsła

Utrata zęba sprawia, że w miejscu po nim kość szczęki lub żuchwy osłabia się. Ma to niekorzystny wpływ na wygląd twarzy — policzki bowiem zapadają się powodując efekt postarzenia. Implant odtwarza naturalny korzeń zębowy, który zlewa się z kością zapobiegając jej osłabieniu i miejscowemu zanikowi. 

Prawidłowe trawienie

Kompletne uzębienie ma kluczowy wpływ na prawidłowe działanie układu trawiennego. Decydując się na implanty, zapewniamy sobie możliwość gryzienia i żucia nawet twardych pokarmów. Nie musimy więc rezygnować z różnorodnej diety, co ma niebagatelny wpływ na zdrowie układu pokarmowego, a tym samym całego organizmu.

Szeroki dostęp i przystępne ceny

Czasy, gdy implanty były zaawansowanym i bardzo drogim zabiegiem zarezerwowanym dla gwiazd i osób na eksponowanych stanowiskach dawno minęły.  Obecnie zabieg wstawienia implantów dostępny jest dla wszystkich pacjentów w wielu gabinetach na terenie całego kraju. Wraz z rosnącą popularnością implantów spadają też ich ceny. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by skorzystać z konsultacji w jednym z renomowanych ośrodków w Polsce. Zespół lekarzy specjalistów z Warszawy oferuje implanty zębów w Wójcik Dental Clinic i przeprowadza kompleksowe zabiegi z zakresu implantologii w przypadku utraty jednego lub wielu zębów, a nawet całkowitego ich braku.

Implanty — zabieg jednego dnia

Wszczepienie implantu lub implantów to jednodniowa procedura trwająca od pół godziny do dwóch godzin. Nie ma więc potrzeby wielokrotnego odwiedzania gabinetu stomatologa. Po około trzech miesiącach po zabiegu, specjalista nakłada na implant koronę. W ten sposób wykonany implant będzie nam służył przez wiele lat, nawet do końca życia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *