Jak być paleo?

Jak być paleo?

Przypadnie do gustu wszystkim, którzy chcą schudnąć bez stosowania restrykcyjnych diet. Nie bojkotują jej dietetycy ani naukowcy. Wręcz przeciwnie – coraz częściej ujawniają się jej pozytywne skutki dla naszego zdrowia i kondycji fizycznej. Mowa o diecie paleo. Dlaczego warto na nią przejść?

Bez wyrzeczeń

W porównaniu z dietami eliminacyjnymi, takimi jak bezlaktozowa, bezglutenowa czy wege, paleo wydaje się być stylem życia bez wyrzeczeń. Jeśli uwielbiasz mięso, ryby, owoce morza, warzywa, owoce czy orzechy, to niewątpliwie ucieszy cię fakt, że możesz bezkarnie jeść te produkty, a zarazem chudnąć. Oczywiście, jak w każdej diecie musimy ograniczyć słodycze, niezdrowe napoje czy pieczywo oraz fast food! To ostatnie jest z punktu widzenia diety paleo najbardziej szkodliwe dla naszego organizmu. Dlaczego?

Skąd się wzięła dieta paleo?

Naukowcy zajmujący się badaniem nawyków żywieniowych naszych praprzodków ustalili, że to właśnie żywność wysoko przetworzona działa na nas bardzo niekorzystnie. W sposób oczywisty nasuwa się wniosek, że w paleolicie nie istniały produkcje niezdrowych batoników ani restauracje typu fast food, nikt nie spożywał białych, mrożonych bułek ani kotletów z proszku. Naszych praprzodków niewątpliwie karmiła natura i właśnie dzięki temu odznaczali się dobrym zdrowiem i nie groziła im otyłość. Dieta paleo jest odzwierciedleniem ówczesnego stylu życia. Proponuje się na niej naturalne produkty, zdrowe źródła białka, tłuszczów i witamin. Lista produktów, które można i których nie można jeść na diecie Paleo – link.

Jak schudnąć na diecie paleo?

Co ciekawe, każdy kto przeszedł na dietę paleo, potwierdzi fakt, że bardzo szybko można na niej schudnąć, ale również zwiększyć przewagę masy mięśniowej nad masą tłuszczową w organizmie. Łączy się to przede wszystkim z faktem, że spożywamy na niej dużą ilość zdrowego białka pochodzącego z chudego oraz czerwonego mięsa i ryb oraz wystrzegamy się produktów, które odkładają nam się w biodrach, takich jak kupne słodycze, cukier w czystej postaci czy pieczywo. W połączeniu z aktywnym trybem życia skoncentrowanym na regularnych treningach daje to znakomity efekt końcowy.

Coś dla zdrowia

Paleo jest też świetne dla ludzi, którzy nie muszą chudnąć, ale chcą zachować zdrowy styl odżywiania i cieszyć się długowiecznością. Tym bardziej, że coraz częściej pojawiają się doniesienia, jakoby dieta pozytywnie wpływała na wiele aspektów naszego zdrowia. Jednym z ciekawszych postulatów, jest wpływ diety paleo na płodność. Jeśli chodzi o dzieci, to również warto serwować im posiłki paleo, dzięki czemu uchronimy je przed alergiami pokarmowymi i nadmierną pobudliwością.

Dieta paleo to niezwykle ciekawy, wciąż nie do końca odkryty temat. Poszerzyć wiedzę na jego temat możecie z pomocą tekstu Dieta paleo – czym jest i jak ją stosować, który ukazał się na blogu www.aktywnestrefy.pl.