Zima. Dla naszej skóry to trudny okres w którym narażeni jesteśmy na mikro-odmrożenia czy niedobory składników odżywczych. Sezon grzewczy panujący w domach mieszkalnych i blokowiskach, wysuszając nienaturalnie powietrze, którym oddychamy, nie pozostaje bez wpływu na naszą skórę. Skóra zimą traci wilgoć dwa razy szybciej niż latem, staje się szorstka, wiotka, mało elastyczna i ma tendencje do podrażnień. Szczególnie cierpi właśnie skóra twarzy, która jako jedyna zimą nie jest zakrywana i chroniona.
Zimą szczególną opieką powinniśmy otoczyć skórę twarzy, serwując jej solidną dawkę nawilżenia. Jak powinny wyglądać nasze codzienne zabiegi pielęgnacyjne?
Oczyszczanie skóry.
Zimą do codziennego mycia i oczyszczania stosujemy preparaty, które nie wysuszają skóry. Odpadają więc mydła i preparaty zawierające alkohol. Wskazane są wszelkiego rodzaju mleczka i śmietanki kosmetyczne lub żele. Ważne aby zabiegi oczyszczające twarzy wykonywać systematycznie, rano i wieczorem.
Kremy ochronne na dzień.
Zimą stosujemy kremy półtłuste i tłuste, nakładamy je przed każdym wyjściem na zewnątrz. Z szczególną starannością dbamy o delikatną skórę wokół oczu, której podściółka tłuszczowa jest bardzo cienka i delikatna. W przypadku słonecznej zimowej aury jeśli okulary przeciwsłoneczne zostały w domu, odbite od śniegu słońce razi nas w oczy, które z tego powodu mrużymy. Dlatego szczególnie zadbajmy o odpowiednie natłuszczenie skóry wokół oczu zapobiegając zmarszczkom mimicznym i kurzym łapkom.
Kremy ochronne na noc.
Na noc stosujemy obowiązkowe kremy nawilżające i odżywcze i to najlepiej naprzemiennie. Można z powodzenie stosować ampułki regenerujące. Noc to czas kiedy skóra odżywia się i regeneruje.
Maseczki.
Najlepiej stosować je na noc. Warto skorzystać z tych wykonanych w domu a nie kupionych w sklepie. Ich zadaniem będzie dogłębne nawilżenie i dostarczenie niezbędnych składników odżywczych z szczególnym uwzględnieniem witam: A, E i K.
– Witamina A (witamina młodości) działa jako utleniacz i neutralizator wolnych rodników. Wspomaga procesy odnowy naskórka, aktywizuje zachodzące w nim procesy i regeneruje jego warstwy.
– Witamina E jest antyutleniaczem. Odpowiada za nawilżenie i sprężystość skóry, stymuluje tworzenie się kolagenu i elastyny.