Jak dbać o sztuczne rzęsy

Jak dbać o sztuczne rzęsy

Każda kobieta chce perfekcyjnie wyglądać każdego dnia. Dlatego staramy się dobierać uważnie stylizacje i dodatki tak, aby czuć się doskonale. Tworzenie modnych kompozycji i fryzura dopasowana do kształtu twarzy dodają wiele uroku. Atrakcyjny wygląd dodaje nam pewności siebie.

Jak prawidłowo przyklejać rzęsy

Każda kobieta przyzna, że dużą rolę odgrywa w tym makijaż, który subtelnie będzie podkreślał naszą urodę. Wiele pań przekonało się, że doskonałe rezultaty przynosi podkreślenie oczu. Świetnie nadają się do tego sztuczne rzęsy, które możemy kupić w drogerii stacjonarnej lub internetowej. Ich ceny zazwyczaj są bardzo przystępne. Możemy kupić kilka par. Takie kompaktowe opakowanie jest bardzo ekonomicznym zakupem, który starczy nam na wiele miesięcy. Na początek jednak warto kupić jedną lub dwie pary, aby przekonać się czy jest to rozwiązanie, które przypadnie nam do gustu. Aplikacja rzęs jest bardzo łatwa, trzeba jednak poznać kilka faktów i dowiedzieć się, jak przechowywać rzęsy, aby służyły nam dość długo. Powinniśmy je naklejać w odległości kilku milimetrów od wewnętrznego kącika oka i robić to jak najbliżej naszej naturalnej linii rzęs. Podczas pierwszej aplikacji dobrze jest przymierzyć rzęsy bez aplikacji kleju i zdecydować czy je przyciąć.

Zakup wielokrotnego użytku, jak obchodzić się z rzęsami

Najlepiej kupować rzęsy wykonane z naturalnych włosów ludzkich, ponieważ wyglądają one na oczach dosyć naturalnie. Możemy wybierać wśród wielu modeli, zarówno tych bardzo gęstych i długich, jak i tych, które będą dawały bardziej naturalny i dyskretny efekt. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że możemy wykorzystywać je wielokrotnie, jeśli będziemy odpowiednio je nakładać, ściągać i przechowywać. Jedna para może nam służyć nawet 2 miesiące. Co więcej, im częściej je nakładamy, tym lepiej dopasowują się one do kształtu naszego oka, są bardziej elastyczne, więc za każdym razem wyglądają tak samo pięknie. Z czasem niektóre kępki włosków mogą zacząć odpadać, ale najczęściej jest to wynikiem zbyt mocnego szarpnięcia czy nieprawidłowego ściągania kleju. Każdego wieczoru, kiedy będziemy ściągać klej, warto robić to ostrożnie i odkładać rzęsy do opakowania, aby się nie odkształcały.

Ostrożność i dokładność sposobem na piękne rzęsy przez długi czas

Warto używać kleju dobrej jakości, ponieważ to, w jaki sposób odchodzi on od paska również wpływa na trwałość rzęs. Podczas zakupów możemy być zaskoczone tym, że tak delikatny przedmiot jak sztuczne rzęsy wykazuje się taką trwałością. Jeśli nabierzemy nieco doświadczenia z prawidłowej aplikacji, będziemy bardzo zadowolone z efektu. Rzęsy możemy odpowiednio przyciąć, dopasowując do swojego oka tak, aby osiągnąć zamierzony rezultat. Tak naprawdę użytkowanie jednej pary będzie bardzo tanie i ekonomiczne, jeśli poświęcimy dosłownie minutkę dziennie na ich prawidłowe traktowanie. Dobrze jest pamiętać o tym, aby przechowywać rzęsy w zamkniętym opakowaniu, aby nie osiadał się na nich kurz. Nie należy ich moczyć, ponieważ tracą wtedy swój kształt.

Artykuł powstał przy współpracy z Amazinglashes.com