Jak poradzić sobie z naczynkami?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Czy jak większość osób sądzisz, że naczynka po prostu „pękają”. Nic bardziej mylnego. One pod skórą trwale się rozszerzają.

Bez względu na to, jak to się nazywa i w teorii dzieje – w praktyce nie wygląda estetycznie. Pierwszą taką oznaką do pękających naczynek jest zaczerwienienie twarzy. Niestety, z czasem ten rumień może się utrwalać. Nie wygląda to zbyt estetycznie. Przyczyną tego jest to, że naczynka są zbyt kruche, nie wytrzymują ciśnienia krwi. W związku z tym się rozszerzają i pozostają widoczne pod skórą. Oto jak poradzić sobie z tym problemem.

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację

Jeśli masz skłonności do widocznych naczynek, sięgaj po preparaty specjalistyczne, przeznaczone właśnie do pielęgnacji tego typu skóry. Takie produkty zawierają substancje kojące i uspokajające skórę, ale również witaminy. Zawarte w nich składniki przyczyniają się do wzmocnienia naczynek, zapobiegają nadmiernemu rozszerzaniu, przez co stają się mniej widoczne. Dobrze, abyś używała całej linii takich produktów, tj. płyn micelarny, czy płyn do demakijażu, tonik, żel oczyszczający itp. Niektóre firmy oferują również produkty dodatkowe, np. specjalne kremy, balsamy itp.

Rób odpowiedni makijaż

Codzienny make – up dla takiej cery opiera się przede wszystkim na korektorze i kosmetykach przeznaczonych do skóry wrażliwej. Tyczy się to nie tylko pielęgnacji, tj., kremów itp., ale również kosmetyków kolorowych. Zwracaj uwagę na to, jakich produktów używasz i upewnij się, że są one na pewno przeznaczone do twojego typu cery. Złym pomysłem jest również pożyczanie kosmetyków. Testowanie nowych produktów jest fajne, ale jeśli masz cerę naczynkową czy wrażliwą, zdecydowanie powinnaś zaoszczędzić sobie takich eksperymentów. Krem, które sprawił się u koleżanki, na Twoją cerę może zadziałać niekorzystnie.

Czy wiesz, że…

Chlor źle wpływ na cerę naczynkową. Dlatego jeśli to możliwe, zrezygnuj z mycia twarzy wodą bezpośrednio z kranu. Takiej skórze znacznie lepiej służy wcześniej przegotowana i przestudzona woda. Nie może być ona również zbyt ciepła, ponieważ również przyczyni się do uwidocznienia kolejnych naczynek. Ciepła woda powoduje rozszerzanie się naczyń pod wpływem ciepła. Dobrym wyjściem będzie również zastosowanie mleczka czy śmietanki do cery wrażliwej. Jeśli trzeba ją spłukać, można to zrobić wodą termalną albo przegotowaną.

Zdecyduj się na profesjonalny zabieg

Dobre gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej oferują mnóstwo zabiegów, które pomagają zniwelować widoczność naczynek. Niewątpliwie jest to najszybsza metoda, która skutecznie pozwala się pozbyć problemu. Jedną z takich metod jest zabieg zamykania naczynek laserem IPL. Fenomenem metody jest to, że wiązka lasera dociera w głąb naczyń. Wydzielane ciepło sprawia, że naczynka, nawet te drobne, obkurczają się i zamykają. W efekcie rumień pozostaje niewidoczny i nie pojawia się. Co ciekawe, zabieg mogą nawet stosować osoby, które cierpią na zaburzenia pracy naczyń krwionośnych. Ilość takich zabiegów ustalana jest indywidualnie przez specjalistę. Najczęściej wystarczy 2-5 zabiegów. Ustala się je w odstępach 2-3 tygodniowych.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką medycyny estetycznej Estetican, która oferuje zamykanie naczynek: http://estetican.pl/zamykanie-naczynek-technoilogia-ipl. Zapraszamy do placówek Estetican na terenie Warszawy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *