Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Drugi podbródek to zmora wielu osób. Wbrew powszechnym przekonaniom, nie musi być to rezultat wyłącznie nadwagi. Przyczyn może być tak samo wiele, jak sposobów korekcji. Dlatego też dobrze dowiedzieć się jak najwięcej na ich temat. Pozwoli to na lepsze zrozumienie problemu i na odnalezienie skutecznej metody na walkę z nim. W końcu każda osoba, która mierzy się drugim podbródkiem, wie jak bardzo wpływa to na samopoczucie. Na szczęście istnieją na to sposoby.

Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Jak już wyżej wspomnieliśmy, otyłość nie jest jedyną przyczyną podwójnej brudy. Oczywiście, jeżeli mamy problem z naszą wagą, tłuszcz może gromadzić się również w tym miejscu i powodować takie rezultaty. Jednak podwójny podbródek to też wynik utraty elastyczności skóry. Dzieje się tak u osób dojrzałych, których włókna kolagenowe są już znacznie uboższe. Innym powodem może być nieprawidłowa postawa. Kiedy się często garbimy, osłabiamy mięśnie szyi, co skutkuje ich wiotczeniem. Podobny efekt powstaje, kiedy nasza broda jest naturalnie cofnięta a linia żuchwy delikatnie zarysowana. Podwójny podbródek może być w ten sposób dziedziczony drogą genetyczną.

Jak usunąć drugi podbródek?

Najprostszą metodą na usunięcie problemu drugiej brody jest masaż jej okolic. Można go robić codziennie w trakcie kremowania twarzy poprzez delikatne szczypanie skóry i energicznego wklepywania kosmetyku.

Osoby, których dotyczy problem podwójnego podbródka, korzystają też często z całej gamy różnych ćwiczeń. Oto przykłady: napinanie szyi przy jednoczesnym wysunięciu dolnej szczęki do przodu, wymawianie samogłosek (a, e, i, o, u), wyciągania jak najdalej języka. Zalecane jest również, aby ćwiczyć równowagę. Nawet tak proste ćwiczenia, jak chodzenie z książką na głowie może pomóc. Jak już zostało to wykazane, drugi podbródek to niejednokrotnie efekt garbienia się. Zanim przeznaczymy pieniądze na drogie kosmetyki, warto sprawdzić, czy nie mamy przypadkiem problemu z utrzymaniem prawidłowej postawy.

Zabiegi medyczne

Jeżeli problemu podwójnej brody nie da się rozwiązać tymi sposobami, można spróbować zabiegów medycznych. Na rynku jest całe ich spektrum. Są to najczęściej metody wykorzystujące laser albo ultradźwięki. Dzięki temu zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny. Ponadto pozostawiają one skórę bardziej napiętą i jędrną. Metody te są dla osób, którym z jakichś powodów nie pomogły ćwiczenia i zrzucenie wagi. Warto przed zabiegiem skorzystać z konsultacji. Dzięki nim będziemy odpowiednio zbadani i dostaniemy cały harmonogram częstotliwości wizyt.

Drugi podbródek to rzeczywiście zmora wielu osób. Bardzo często nie mamy wpływu na jego powstanie. Są jednak sposoby na to, aby się go pozbyć. Warto najpierw wypróbować naturalne i bezpłatne metody jak masaż czy ćwiczenia, żeby sprawdzić, czy jest szansa na eliminację problemu tym sposobem. Jeżeli nie, można skorzystać z serii nieinwazyjnych zabiegów medycznych. Na każdy problem jest rozwiązanie. Nauka poszła do przodu i jest w stanie pomóc również Tobie! Nie warto więc się męczyć z powodu podwójnego podbródka. Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl