Samoopalacz pozwala uzyskać zdrową opaleniznę bez wystawiania skóry na szkodliwe dla niej promienie słoneczne. Nieumiejętna bądź niedbała aplikacja kosmetyku może pozostawić na skórze nieestetyczne plamy, jednak istnieje kilka sprawdzonych sposobów, aby szybko się ich pozbyć.
Table of Contents
ToggleRękawica do usuwania plam po samoopalaczu
Specjalna rękawica do usuwania plam po samoopalaczu Glov została stworzona z myślą o równomiernie opalonej skórze bez zacieków oraz smug. Dzięki niej użycie samoopalacza staje się bardziej efektywne i nie stwarza problemów. Rękawica świetnie sprawdza się również do peelingowania skóry. Przed nałożeniem kosmetyku brązującego należy wykonać peeling. Wówczas usuwane są martwe komórki skóry, przez co unika się efektu pomarańczowej skóry, a ciało równomiernie pokrywa się samoopalaczem. W sytuacji, gdy jednak na skórze pojawią się nieestetyczne zacieki bądź kosmetyk zostanie nałożony niedokładnie, wystarczy brzydkie miejsca przetrzeć rękawicą, używając do tego jedynie wody oraz ulubionego żelu lub mydła do mycia ciała. Rękawicy Glov mogą używać nawet osoby z wrażliwą skórą, gdyż nie powoduje ona podrażnień ani zaczerwienień.
Peeling ciała
Ciemne plamy na skórze można usunąć również za pomocą zwykłego peelingu do ciała, najlepiej gruboziarnistego. Proces złuszczania naskórka przyspieszą kosmetyki na bazie kwasów AHA bądź BHA, czyli kwasu salicylowego. Osoby, które cierpią na trądzik różowaty lub posiadają dużą ilość znamion na skórze w postaci brodawek i pieprzyków, mogą zastąpić peeling delikatniejszym kremem na bazie kwasów owocowych.
Domowe sposoby na plamy po samoopalaczu
Przebarwienia na skórze powstałe w wyniku aplikacji kosmetyku brązującego można również usunąć domowymi sposobami. Jednym z nich jest przemycie plamy sokiem z cytryny bądź bezpośrednio plasterkiem cytryny. Cytrus ma silne właściwości rozjaśniające, a jednocześnie działa przeciwstarzeniowo i ujędrniająco. Plamę po samoopalaczu rozjaśni również soda oczyszczona, uważana za jeden z najskuteczniejszych naturalnych składników złuszczających skórę. Wystarczy łyżeczkę sody oczyszczonej wymieszać z łyżeczką soku z cytryny i dokładnie wymieszać, aż do uzyskania konsystencji pasty. Tak przygotowaną mieszankę należy delikatnie wcierać w skórę, najlepiej kolistymi ruchami.
Jasne plamy na skórze, czyli miejsca, gdzie samoopalacz został nałożony w zbyt małej ilości, można przyciemnić, nakładając na nie odrobinę balsamu do ciała z dodatkiem kosmetyku brązującego. Wówczas koloryt skóry delikatnie wyrówna się, a przebarwienia nie będą już tak widoczne.
Jak zapobiegać plamom po samoopalaczu?
Usuwanie plam po samoopalaczu nie jest trudne, ale może być czasem kłopotliwe, zwłaszcza w chwilach, gdy nie mamy za wiele czasu. Wówczas najlepiej skupić się na samej aplikacji kosmetyku brązującego, aby uniknąć przebarwień na skórze i cieszyć się natychmiastowym efektem idealnie gładkiej, muśniętej słońcem skóry. Przed nałożeniem samoopalacza zawsze należy wykonać peeling. Niewielkie ilości preparatu trzeba dokładnie wmasować w skórę kolistymi ruchami. Na kolana i łokcie nakłada się niewielką ilość preparatu, aby nie spowodować przebarwień. Pamiętaj również, że kosmetyk musi się wchłonąć, dlatego zanim się ubierzesz odczekać 20-30 minut. Założenie ubrania tuż po aplikacji samoopalacza może spowodować plamy, powstałe na skutek ocierania się odzieży o ciało, zwłaszcza w takich miejscach, jak okolice: pach, zgięć kolan, łokci, biustu.