Jak radzić sobie z łysieniem?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak radzić sobie z łysieniem?

Gęste i zdrowe włosy to najlepsza wizytówka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety wiele czynników może przyczyniać się do gubienia włosów, przez co znacząco się przerzedzają i nie wyglądają już tak atrakcyjnie. Czy istnieje sprawdzony sposób, aby temu zapobiec? Otóż tak! Dzięki rozwojowi technologi można w szybki i skuteczny sposób przywrócić gęstość włosów.

Co jest przyczyną łysienia?

Nadmierne wypadnie włosów, może być skutkiem niewłaściwej diety, silnego stresu lub choroby. Jednak w naszym społeczeństwie najczęściej mamy kontakt z łysieniem typu androgenowego, które spowodowane jest przez męskie hormony – androgeny. Chociaż pełnią one ważną funkcję w organizmie każdego człowieka, z wiekiem odpowiedzialne są za stymulacje włosów na twarzy. Jednocześnie powstrzymują wzrost włosów na wierzchołku głowy i skroniach. W rezultacie w tych partiach pojawiają się delikatniejsze i krótsze włosy, przypominające meszek oraz z łatwością wypadają podczas czesania lub mycia. Mężczyźni narażeni są na łysienie androgenowe, jeżeli podobne objawy wystąpiły u kogoś z ich rodziny.

Sposoby na łysienie androgenowe

W przypadku łysienia androgenowego duże znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja skóry. Jeżeli pojawiają się na niej stany zapalne, łojotok lub łupież, najpierw należy wyleczyć te problemy skórne – należy to do uzupełniające kuracji hamującej proces wypadania włosów. Następnie powinno się wykluczyć inne czynniki, które mogą nasilać łysienie. Całym sednem kuracji są starannie dobrane leki oraz zabiegi.W ofercie Hair Medic znajdziemy takie produkty jak szampon stymulujący odrastanie włosów i zatrzymujący proces ich wypadania oraz organiczny tonik. Preparaty te są skuteczne nie tylko w przypadku łysienia androgenowego, ale też spowodowanego stresem, dietą lub chemioterapią. Do zabiegów, które stymulują odrost włosów, można natomiast zaliczyć mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, mezoterapię igłową oraz karboksyterapię.Skutecznie dobrana kuracja potrafi znacząco poprawić kondycję włosów, a tym samym zwiększyć pewność siebie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *