Czujesz, że Twoje ciało zmieniło się po porodzie? Chciałabyś czuć się atrakcyjnie niezależnie od wieku? Nie wiesz jak poradzić sobie z problemami występującymi w „tych” okolicach? Czy wiesz, że możesz przywrócić swojej pochwie dawną kondycję i znów czuć się pewnie w sypialni? Pomoże Ci w tym zabieg laserowego obkurczania pochwy!
Table of Contents
ToggleCo jest przyczyną nadmiernego rozciągnięcia pochwy?
Zbytnie rozluźnienie pochwy spowodowane jest zazwyczaj osłabieniem tkanek zlokalizowanych w ścianie pochwy. To zaś jest z kolei skutkiem licznych lub traumatycznych porodów, ciężkiej pracy fizycznej, pewnych skłonności genetycznych lub naturalnego procesu starzenia się, gdyż u pacjentek w dojrzałym wieku pochwa samoistnie ulega rozluźnieniu i traci dawną jędrność – wyjaśniają lekarze – specjaliści z Klinik Ziemlewski.
Czym jest laserowe obkurczanie pochwy?
W Klinikach Ziemlewski zabieg ten przeprowadzany jest przez doświadczonych ginekologów. Polega on na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, przez którą rozproszona wiązka promieni naświetla pochwę i okolice przedsionka pochwy. Do zabiegu wykorzystujemy lasery Er-YAG Fotona lub Mona Lisa Touch™, które oddziałują na ściany pochwy i stymulują kolagen do obkurczania się i produkcji nowych włókien, co skutkuje ujędrnieniem i obkurczeniem pochwy.
Laserowe obkurczanie pochwy to nieinwazyjna i w 100% skuteczna terapia przywracająca jej elastyczność i właściwe napięcie.
Zabieg ten nie niesie za sobą ryzyka powikłań, nie wymaga również hospitalizacji – pacjentka może wrócić do domu zaraz po jego zakończeniu. Z uwagi na bezbolesność całej procedury nie jest konieczne przyjmowanie leków przeciwbólowych czy antybiotyków. Ze względu na minimalne, praktycznie zerowe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych zabieg ten nie godzi w codzienny rytm życia pacjenta i nie powoduje jej wyłączenia ze zwyczajowych aktywności – tłumaczą eksperci z Kliniki Ziemlewski.
Dla kogo jest ten zabieg?
Laserowemu obkurczaniu pochwy należy poddać się w przypadku jej rozluźnienia i utraty przez nią elastyczności. Zabieg ten rekomendowany jest również tym pacjentom, które skarżą się na brak satysfakcji z kontaktów intymnych.
Jak powinnam przygotować się do zabiegu laserowego obkurczania pochwy?
Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad pozwalający poznać stan zdrowia pacjentki oraz jej historię chorobową. Po konsultacji z lekarzem specjalistą odbywa się badanie ginekologiczne, którego celem jest wykluczenie potencjalnych zmian w okolicach intymnych, których wystąpienie uniemożliwiłoby przeprowadzenie zabiegu.
Przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować leków fotouczulających. Pacjenci, którzy cierpią na dodatkowe choroby zobowiązani są do przedstawienia opinii lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań do zabiegu laserowego.
Jakie są korzyści z zabiegu?
Przeprowadzone badania kliniczne pozwalają stwierdzić, iż laserowe obkurczanie pochwy poprawia jej jędrność i elastyczność, ma wpływ na poziom satysfakcji pacjentki z kontaktów seksualnych oraz podnosi ich samoocenę – twierdzą lekarze z Kliniki Ziemlewski. Zaletą tej metody jest również jej całkowita bezinwazyjność, gdyż poprawa funkcjonalności pochwy nie wymaga cięcia, ani późniejszego szycia, a sam zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu ginekologicznego.
Kiedy zauważę poprawę?
Poddając się zabiegowi należy wziąć pod uwagę fakt, że włókna kolagenowe muszą mieć czas na przebudowę, w związku z czym efekt nie będzie zauważalny od razu. Korzyści z zabiegu większość pacjentek odczuwa 30-40 dni od jego przeprowadzenia, u kobiet, u których proces przebudowany trwa dłużej efekty mogą pojawić się później – uspokajają eksperci z Klinik Ziemlewski.
Przeciwwskazania
Z uwagi na nieinwazyjny charakter zabiegu są one nieliczne, nie mniej jednak nie każda pacjentka może poddać się laserowemu obkurczaniu pochwy. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:
- ciąża,
- choroba nowotworowa,
- aktywna miesiączka (u młodych kobiet zabiegi wykonywane są w pierwszej połowie cyklu, tj. już po menstruacji),
- infekcje pochwy (w takim przypadku zabieg może zostać przeprowadzony po ich wyleczeniu),
- epilepsja,
- choroby autoimmunologiczne,
- nieprawidłowy wynik badania cytologicznego,
- przyjmowanie leków powodujących większą wrażliwość na światło,
- stosowanie substancji obniżających krzepliwość krwi,
- nieuregulowana cukrzyca,
- stosowanie niektórych ziół takich jak dziurawiec czy nagietek.
Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu laserowego obkurczania pochwy?
Pacjentka, która poddała się laserowemu obkurczaniu pochwy nie musi podejmować zbyt wielu działań pozabiegowych. Jednym wskazaniem jest unikanie gorących kąpieli, nadmiernego wysiłku fizycznego oraz aktywności seksualnej przez kilka dni od zabiegu. Jeśli u pacjentki pojawi się przesięk surowiczy, wówczas zaleca się stosowanie podpasek. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić stosowanie globulek dopochwowych – tłumaczą eksperci z Klinik Ziemlewski.
Umów się na zabieg laserowego obkurczania pochwy http://klinikiziemlewski.pl/galeria i uporaj się z niechcianymi zmianami w okolicach intymnych!