Jak ratować szczerbaty uśmiech?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak ratować szczerbaty uśmiech?

Braki w uzębieniu nie dodają uroku uśmiechowi i trudno je ukryć. W przypadku, gdy dochodzi do złamania zęba lub jego zniszczenia na skutek wypadku lub osłabienia dużymi wypełnieniami, warto zastosować koronę. Korona obejmuje część zęba, która wystaje ponad dziąsło, nadaje mu kształt i wzmacnia go. Może być wykonana z różnych materiałów, takich, jak: porcelana na podbudowie metalu lub złota, ceramika na podbudowie z tytanu lub wyłącznie ceramika.

Jak ratować szczerbaty uśmiech?
Jak ratować szczerbaty uśmiech?

Dużym uznaniem cieszą się w ostatnim czasie korony pełnoceramiczne, które wyglądają bardzo naturalnie. Jeśli są odpowiednio wykonane, trudno je odróżnić od naturalnych zębów. Wykonanie pełnoceramicznej odbudowy jest możliwe z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. W niektórych profesjonalnych gabinetach stomatologicznych wprowadzono system CAD/CAM – CEREC, który umożliwia precyzyjne wykonanie koron pełnoceramicznych już w ciągu niecałych 20 minut. Jednym z miejsc, gdzie jest wykorzystywany nowoczesny system CEREC, jest gabinet stomatologiczny CENKER, mający siedzibę w Bydgoszczy.

Jest to nowo powstałe centrum stomatologiczne, którego oferta skierowana jest do pacjentów, potrzebujących kompleksowych usług dentystycznych, protetycznych i implantologicznych. Ideą działalności placówki jest komfortowe, profesjonalne i bezbolesne leczenie. Usługi dentystyczne, świadczone w gabinecie, skierowane są zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Więcej na temat centrum i jego oferty można dowiedzieć się ze strony internetowej cenker.pl.

Gabinet stomatologiczny CENKER dysponuje systemem komputerowym CAD/CAM – CEREC, za pomocą którego można szybko i precyzyjnie wykonać dla pacjenta licówki i korony pełnoceramiczne. Wykonanie odbudowy jest możliwe w ciągu jednej wizyty w gabinecie. System został tak opracowany, by najpierw w ciągu 2 minut przy pomocy poręcznej kamery wykonać precyzyjny skan jamy ustnej, następnie w ciągu 5 minut – zaprojektować uzupełnienie, a w ciągu 11 minut – wyfrezować gotową do wstawienia pełnoceramiczną odbudowę. CEREC jest unikalnym, kompletnym systemem CAD/CAM, który umożliwia stomatologowi wykonanie estetycznej odbudowy w swoim gabinecie. Dzięki wirtualnemu projektowaniu odbudowa protetyczna zostaje wykonana precyzyjnie, a przede wszystkim szybko.

System CEREC posiada wiele zalet, zarówno z punktu widzenia pacjenta, jak i stomatologa. Jedną z cech technologii jest dokładność, gdyż doskonałe odwzorowanie powierzchni ubytku pozwala na uniknięcie wielokrotnych poprawek. Inną zaletą jest naturalność i wyjątkowa estetyka, ponieważ ząb ma naturalny wygląd, szyjki zębowe wyglądają zdrowo, a dziąsła nie sinieją. Ważne jest także to, że materiały używane do wypełnień są w pełni biokompatybilne i nie wywołują alergii. Z punktu widzenia pacjenta istotną zaletą systemu CEREC jest również to, że w chwili, gdy nowa część zęba jest już gotowa, stomatolog może od razu przystąpić do umieszczenia jej we właściwym miejscu. Już w chwili wyjścia pacjenta z gabinetu jego ząb jest jak nowy.

Wykonanie koron z litych bloczków ceramicznych przy pomocy systemu CEREC odbywa się m.in. w gabinecie stomatologicznym CENKER w Bydgoszczy. Więcej o centrum można dowiedzieć się ze strony internetowej cenker.pl.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *