Jak skutecznie rozjasnić włosy na piękny, złocisty blond?

Jak skutecznie rozjasnić włosy na piękny, złocisty blond?

Wiele kobiet pragnie móc szczycić się jasnymi włosami o pięknym, złocistym odcieniu. Niestety tylko niektóre panie mają takie szczęście i posiadają naturalne jasne blond włosy. Niemniej na rynku kosmetycznym nie brakuje skutecznych preparatów, dzięki którym można uzyskać wymarzony odcień włosów. Jak rozjaśniać włosy w domu, aby nie uległy one nadmiernemu przesuszeniu oraz zniszczeniu?

Jak skutecznie rozjaśnić włosy na piękny, złocisty blond?

Jak rozjaśnić włosy w domu – to niezwykle ważne pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które zdecydowały się na ten ryzykowny zabieg. Otóż istnieją zarówno naturalne jak i chemiczne metody rozjaśniania włosów. Wybierając chemiczne środki do rozjaśnienia włosów ważne jest to, aby wiedzieć ile trzymać rozjaśniacz na włosach, aby uzyskać zadowalające efekty końcowe oraz nie zniszczyć włosów.

Rozjaśniacz do włosów – chemiczna metoda rozjaśniania

Chemiczne metody rozjaśniania włosów, podczas których używany jest częstorozjaśniacz do włosów lub inna dostępna w sklepach drogeryjnych farba rozjaśniająca włosy zawierają w swym składzie oksydant, czyli związek w postaci utleniacza, który to niszczy naturalne pigmenty włosa. Jaki wybrać orazile trzymać rozjaśniacz na włosachaby nie sprawić, że będą one zniszczone, suche i łamliwe?

Rozjaśniacz do włosów powinien być zawsze dostosowany do metody rozjaśniania oraz koloru włosów. Jeśli produkt ten ma bezpośredni kontakt ze skórą głowy, to wówczas powinien on mieć niższe stężenie, natomiast jeśli chcemy rozjaśnić bardzo ciemne włosy, wówczas należy wybrać rozjaśniacz do włosów o dużym stężeniu oksynadta.

Rozjaśnianie włosów z użyciem metody chemicznej umożliwia rozjaśnienie włosów do ośmiu odcieni, niemniej nie zaleca się rozjaśnianie włosów nie większe niż o trzy odcienie. Im bardziej rozjaśniamy włosy, tym bardziej niszczymy włosy.

Rozjaśnianie włosów – poszczególne etapy

Rozjaśnianie włosów składa się z kilku etapów. W początkowej fazie rozjaśniania zniszczeniu ulega struktura włosa. Wówczas to otwierają są łuski włosa w taki sposób, aby do jego środka mógł dostać się oksydant. Po dostaniu się tego środka do wnętrza włosa utlenia się naturalny pigment włosa.
Utlenianie pigmentów jest procesem podczas którego naturalny włos traci naturalny kolor. Proces ten odbywa się stopniowo i w związku z tym włosy przyjmują kolejno czerwone przez rude, żółte, aż po blond odcienie. Każdy włos może być rozjaśniony tylko do pewnego stopnia. Warto pamiętać o tym, że dłuższa aplikacja oksydanta bardziej go nie rozjaśni, a niepotrzebnie zniszczy.

Możliwe jest rozjaśnianie włosów oraz ich koloryzacja. W drugim procesie porozjaśnianiu na włosy nakłada się farbę, której to pigment zastępuje naturalny pigment włosa. Decydując się na rozjaśnianie włosów w domu warto pamiętać o tej możliwości, gdyż czasem w trakcie rozjaśniania nie uzyskuje się oczekiwanego koloru, a dzięki odpowiedniej farbie koloryzującej można osiągnąć pożądany odcień włosów.

Rozjaśnianie włosów – samodzielnie czy w salonie fryzjerskim?

Rozjaśnianie włosów w dom z wykorzystaniem gotowych rozjaśniaczy jest ryzykowane, zatem wiele pań często zastania się jak rozjaśnić włosy w domu, aby ich nie zniszczyć?
Decydując się na takie rozwiązanie warto pamiętać, ze rozjaśniacz do włosów jest silnie działającym preparatem, który w rękach niedoświadczonej osoby może bardziej zaszkodzić, niż upiększyć. Warto pamiętać o tym, że nigdy nie można przewidzieć jaki będzie końcowy efekt samodzielnego rozjaśniania włosów.

Co prawda rozjaśnianie włosów u fryzjera jest droższe, ale czasem warto zainwestować, aby uniknąć przykrych niespodzianek końcowych.

Więcej informacji dotyczących rozjaśniania włosów domowymi sposobami znajdziesz na https://fashionandbeauty.pl