Jak umiejętności chirurga plastycznego wpływają na efekt zabiegu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak umiejętności chirurga plastycznego wpływają na efekt zabiegu?

A więc decyzja podjęta! Idziesz “pod nóż” by poprawić swój wygląd i odmłodnieć! Tak, dzięki operacjom plastycznym możesz łatwo to osiągnąć. Jednak należy zachować ostrożność podczas wyboru właściwej kliniki medycyny estetycznej, a także samego chirurga. Stawiasz wiele na szali, a wszystko pozostawiasz w rękach lekarza-specjalisty Twojego wyboru. Bez wątpienia operacja odniosła sukces, jeśli w wyniku zabiegu poczujesz się lepiej, i pewniej siebie, we własnej skórze. Ale co jeśli pacjent popełni błąd wybierając niedoświadczonego chirurga? Pojawia się zwiększone ryzyko niepożądanych efektów, które narażą nas na dodatkowe koszty w postaci straty czasu, pieniędzy i niepotrzebnych problemów. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wybieraniu lekarza jest upewnienie się, nie tylko o jego olbrzymim doświadczeniu w tej dziedzinie, ale także o posiadaniu przez niego odpowiednich certyfikatów potwierdzających kwalifikacje.

Dyplomy i certyfikaty

Wiele osób myśli, że sam fakt bycia lekarzem wystarczy by świadczyć o wykwalifikowaniu specjalistów — nie jest to jednak do końca prawda. Prawo nie wymaga odbycia szczegółowych kursów w związku z wykonywanymi operacjami. Jest to szczególnie widoczne w sektorze medycyny estetycznej, gdzie bardzo wielu chirurgów przekwalifikowuje się z tradycyjnej chirurgii medycznej w celu uzyskania większych zarobków.

Może to się wydawać dziwne, ale zainteresowani powinni upewnić się, czy wybrany przez nich lekarz ma w ogóle kwalifikacje by przeprowadzać zabieg, którego się podejmuje, oraz czy rzeczywiście jest wykształconym chirurgiem i zapewni maksymalne bezpieczeństwo podczas procedury.

Wiedza i doświadczenie w wykonywaniu konkretnego zabiegu

Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele zabiegów z dziedziny estetycznej jest oferowane przez współczesną medycynę. I nawet jeśli nasz chirurg spełnia wszystkie wymagania lekarskie, może mu brakować doświadczenia w zadaniu dotyczącym konkretnie Twoich potrzeb. Kluczowym jest więc odnalezienie specjalisty w interesującym nas zabiegu. Przykładowo, jeśli jest to iniekcja botoksu, należy szukać specjalisty od zabiegów botoksowych. Jeśli szukasz specjalisty od korekt nosa to jednym z chirurgów plastycznych godnych uwagi jest Dr n. med. Tomasz Dębski z Warszawy.

Istnieją także wszechstronni lekarze będący ekspertami w prawie wszystkich dziedzinach chirurgii plastycznej. Ważnym jest wybrać takiego, który posiada doświadczenie interesujących nas zabiegach.

Oto kilka pytań, które należy przekonsultować z Twoim lekarzem przed podjęciem ostatecznej decyzji:

  • Jak duży jest jego staż w dziedzinie medycyny estetycznej?
  • Ile ma lat doświadczenia w wykonywaniu tego konkretnie zabiegu, który Cię dotyczy?
  • Jak wiele zabiegów tego rodzaju wykonał do tej pory w przeciągu swojej kariery?

Poniżej adres kliniki wspomnianego wcześniej dr Dębskiego:

Klinika Chirurgii Plastycznej – Dr T. Dębski – LASERMED

Hoża 58/60, gab. nr 2

00-682 Warszawa

Tel. 22 627 15 83

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *