Jak uporać się z sińcami i workami pod oczami?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak uporać się z sińcami i workami pod oczami?

Cienie i worki pod oczami to problem, z którym boryka się co rano niejedna z nas. Sprawiają one, że wyglądamy na zmęczone, dużo starsze niż w rzeczywistości, zmartwione i chore. Dlatego tak wiele wysiłku wkładamy w to, by je wyeliminować lub chociażby ograniczyć do minimum.

Czasem sińce pod oczami mogą rzeczywiście sygnalizować jakieś negatywne zmiany w naszym organizmie, dlatego jeśli problem ten nas dotyczy, warto wykonać podstawowe badania, by upewnić się, że jesteśmy zdrowe. Jeśli wyniki nie wskazują na występowanie u nas jakichkolwiek chorób, możemy założyć, że cienie i worki pod oczami to kwestia nasze „urody” i możemy przystąpić do … walki.
Przyczyną występowania wspomnianych problemów mogą być:

  • niewłaściwa dieta – negatywnie wpływa zwłaszcza nadmierna ilość cukru i soli oraz gotowych produktów, źle oddziałuje na organizm zbyt wiele potraw smażonych na tłuszczu,
  • zbyt mała ilość snu – optymalna ilość snu dla dorosłego człowieka to 8 godzin na dobę,
  • stres – bardzo często nadmierne napięcia, jakie przeżywamy uwidoczniają się właśnie w postaci cieni pod oczami,
  • nikotyna – zawiera ogromną ilość toksyn, które wprowadzamy do organizmu, gdy palimy papierosy, wpływają one na wygląd naszej skóry w ogóle, szczególnie w okolicach oczu, gdzie skóra jest bardzo wrażliwa,
  • zbyt małe nawodnienie organizmu – spożywanie dużych ilości czystej, niegazowanej wody jest ważne dla naszych organów wewnętrznych, ale i dla skóry, woda w dużej mierze wpływa na jej dobre nawilżenie, napięcie i elastyczność,
  • niedobór żelaza – warto wzbogacić swą dietę w produkty bogate w żelazo takie jak mięso, żółtka jaj, szpinak, czy buraki, by dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji, zapewniających zdrowy i atrakcyjny wygląd.

 

Co jeszcze możemy zrobić, by uporać się z tym uciążliwym problemem?

OKULARY ŻELOWE – schłodzone okulary nałożone na oczy rano pomogą zniwelować opuchliznę i wygładzą skórę wokół oczu, równie dobrze robi naszym oczom masaż wykonany rano przy pomocy kostki lodu.
KOSMETYKI – właściwe dobrane, nawilżające, łagodzące podrażnienia i zmniejszające obrzęki żele oraz kremy przeznaczone do pielęgnacji okolic oczu, są tym, co z pewnością powinnyśmy mieć pośród swych kosmetyków.
MAKIJAŻ – dobrze wykonany może zdziałać prawdziwe cuda. W przypadku worków i cieni pod oczami należy pamiętać zwłaszcza o korektorze. Nieco jaśniejszy niż cera doskonale zamaskuje problem, uczyni spojrzenie jasnym, świetlistym i promiennym.
ZABIEGI KOSMETYCZNE – dla tego typu problemów najwłaściwszym wydaje się być drenaż limfatyczny, niwelujący opuchliznę, poprawiający mikrokrążenie i bardzo pomocy w odzyskaniu świeżego spojrzenia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *