Jak urządzić minimalistyczną sypialnię? Jak dobrać łóżko i dodatki?

Jak urządzić minimalistyczną sypialnię? Jak dobrać łóżko i dodatki?

Polacy pokochali urządzać swoje wnętrza w stylu minimalistycznym. Domy i mieszkania przesycone duchem minimalizmu są pełne światła i przestrzeni, nawet jeżeli ich powierzchnia użytkowa nie jest imponująca. Ludzie, którzy lubią mieszkać w takim stylu, decydują się na zakup prostych mebli i dodatków, nie zagracają swojej przestrzeni niepotrzebnymi rzeczami. W takich domach żyje się bardzo przyjemnie, łatwo utrzymuje się je w czystości. Przestrzeń można bez problemu przearanżować, a za pomocą nowych dodatków odmienić ich charakter. Brzmi idealnie, nieprawdaż?

Jak urządzić minimalistyczną sypialnię? Jak dobrać łóżko i dodatki?

Minimalistyczna sypialnia
Jeżeli minimalizm pragnie wprowadzać się do swojego domu stopniowo, z pewnością warto zacząć od sypialni. Dlaczego? Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, a jakość wypoczynku ma ogromne znaczenie dla ogólnego dobrobytu człowieka. Warto zatem tak przygotować swoje otoczenie, w którym się sypia, by odpoczywało się tam doskonale. Minimalistyczna sypialnia, utrzymana w ponadczasowym, prostym stylu, w palecie barw kojących zmysły, to zatem naprawdę dobry kierunek zmian. Od czego zatem zacząć urządzanie minimalistycznej sypialni? Od zakupu głównego mebla do tego pomieszczenia, jakim jest oczywiście łóżko. Ramy łóżek w minimalistycznych sypialniach najczęściej wykonane są z drewna, mają prostą, trochę geometryczną konstrukcję. Jeżeli kupi się modne łóżko w skandynawskim stylu, stojące na drewnianych toczonych nóżkach, mebel pomimo dużych gabarytów będzie wyglądał bardzo lekko i nowocześnie. Oczywiście nie można zapominać o tym, że trzeba kupić też wygodny materac. Nawet najpiękniejsze łóżko nie sprawdzi się, jeżeli nie będzie idealnego materace dobranego do potrzeb konkretnego człowieka.

Dodatki do minimalistycznej sypialni
Wymień mali stycznej sypialni główną rolą dodatków pełnią dobrej jakości pościel oraz pledy i koce. Teraz bardzo popularna jest pościel lniana, zalecana ze względu na doskonałą jakość tej naturalnej tkaniny, w której sypia się bardzo przyjemnie. Len przyjemnie chłodzi w gorące dni, a w chłodne przyjemnie grzeje. Warto kupić komplet lnianej pościeli, chociaż jest ona dużo droższa od tej bawełnianej. Dodatkiem, który szybko wyczaruje Przytulna atmosferę w sypialni będzie natomiast wełniany koc. Poza tym do sypialni warto wprowadzić odrobinę nastrojowych dodatków, takich jak na przykład pachnące świece, lampki dające ciepłe i relaksujące światło. Spore znaczenie ma również oprawa okien – warto postawić na zasłony, dzięki którym będzie można regulować poziom oświetlenia pokoju za pomocą światła dziennego. Jako kropkę nad i w sypialni w stylu minimalistycznym warto wybrać kilka prostych grafik do powieszenia na ścianie. Ważne, by kolorystyka minimalistycznej sypialni była utrzymana w spokojnych barwach, które relaksują oczy, dają uczucie oddechu po ciężkim dniu. W przypadku wnętrz w stylu minimalistycznym lepiej postawić na jakość niż na ilość. Minimaliści nie lubią przesytu rzeczy, które rozpraszają i pobudzają, stawiają na funkcjonalność oraz piękny design.

Artykuł powstał we współpracy z lozka.net.pl