Jak w łatwy sposób zadbać o pielęgnację paznokci?

Jak w łatwy sposób zadbać o pielęgnację paznokci?

Zadbane paznokcie są synonimem kobiecości. Każda z nas chce mieć je wypielęgnowane i piękne. Nie jest to jednak proste. Aby ozdobione przez manicure dłonie wyglądały naprawdę dobrze, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja oraz przygotowanie.

Zadbane paznokcie są synonimem kobiecości. Każda z nas chce mieć je wypielęgnowane i piękne. Nie jest to jednak proste. Aby ozdobione przez manicure dłonie wyglądały naprawdę dobrze, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja oraz przygotowanie. Jeśli Twoim problemem są słabe paznokcie, odstające skórki oraz nietrzymający się lakier, to ten artykuł jest napisany właśnie dla ciebie. Jeśli masz piękne paznokcie, ale jesteś fanką dłoni, które wyglądają jak z katalogu – również znajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

Ładne paznokcie, dzięki nowemu lakierowi Chiodo

Podstawą pięknego „makijażu” na paznokciach jest dobry lakier. Jednym z najlepszych (a zarazem w przystępnej cenie) jest lakier Chiodo. Szeroka paleta kolorów pozwala wybrać nam stylizację dłoni pasującą nie tylko do stroju oraz okazji, ale nawet do stanu ducha. Odpowiednia trwałość, szybkie schnięcie, ładna, utrzymująca się przez długi czas barwa są kwestią długiego procesu technologicznego, stojącego za wyprodukowaniem lakierów Chiodo (http://fajnepaznokcie.pl/kategoria/2723/profesjonalne-chiodo-lakiery). Mimo to, nawet najlepsze laboratorium i najlepsi specjaliści od kosmetyków nie zagwarantują nam pięknie wyglądających dłoni oraz stóp, jeśli te nie są odpowiednio do manicure lub pedicure przygotowane. Co składa się zatem na sukces pomalowanych paznokci?

Zanim pomalujesz paznokcie, postaw na odżywianie i pielęgnacja

Żaden lakier nie będzie trzymał się dobrze na paznokciu, który jest miękki, kruchy i łamliwy. Dlatego też paznokcie należy odżywiać i pielęgnować – zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Należy dbać o odpowiednią podaż witamin i mikroelementów w diecie. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie z pomocą codziennych posiłków zapewnić organizmowi wszystkiego, co jest potrzebne, trzeba pomyśleć o rozsądnej suplementacji. Wapń, żelazo, magnez, cynk i krzem, a także witaminy z grupy B to niezbędne minimum dla pięknych dłoni oraz paznokci (ale nie tylko – są to substancje potrzebne również włosom i całemu organizmowi).

Poza pielęgnacją od wewnątrz, kobiety na całym świecie dysponują też szerokimi możliwościami dbania od zewnątrz. Kluczem do pięknego paznokcia jest nie tylko wizyta u kosmetyczki – dbać o stan dłoni możemy również z domu, organizując sobie amatorskie spa. Kąpiele w roztworach dobroczynnych soli, smarowanie sokiem z cytryny, a także okłady z oleju (wpierw lekko rozgrzany olej np. kokosowy, następnie bawełniana rękawiczka), czy też maseczki na dłonie powinny wejść w nawyk każdej pasjonatki pięknych paznokci. Jeśli nie będziemy zapominać o lakierach-odżywkach czy rękawiczkach lateksowych podczas zmywania, nasze dłonie będą wręcz skazane na piękno.

Dlaczego dłonie są tak ważne dla urody?

Mówi się, że wiek nawet najbardziej zadbanej kobiety można rozpoznać po dłoniach i po szyi. Dłonie są wszak codziennie narażone na kontakt z drażniącymi substancjami, codziennie nimi „pracujemy”, przez co ich skóra ulega mikrouszkodzeniom oraz urazom. Jeśli chcemy wyglądać młodo i pięknie, nawet kiedy lata lecą, musimy położyć nacisk na pielęgnację właśnie takich, newralgicznych elementów ciała. O dłoniach niestety często w walce o młody wygląd zapominamy. Na całe szczęście zły stan dłoni da się w znacznej mierze cofnąć przez odpowiednią pielęgnację, a w ostateczności z pomocą zabiegów kosmetycznych i medycyny plastycznej. Ta ostatnia opcja jest jednak przede wszystkim dla osób z naprawdę uszkodzonymi i zaniedbanymi dłońmi. Małe niedoskonałości pokonamy z pomocą kosmetyków. Niestety, zanim będą one przeszłością, możemy rozkoszować się soczystymi kolorami lakierów na paznokciach. One nie tylko dodadzą nam elegancji, imprezowego szyku lub poprawią nam nastrój, robiąc wrażenie na koleżankach. Pomalowane paznokcie pozwolą odwrócić uwagę od drobnych niedoskonałości na dłoniach i stopach. Zasłonią odbarwienie na paznokciach.

Z lakierami dobrej jakości i właściwą pielęgnacją nasze dłonie będą zawsze piękne i zadbane. Dodadzą nam radości i pewności siebie. Lakier na paznokciach ma jeszcze jedną zaletę, o której często się zapomina – pomalowany paznokieć, to dodatkowa, ochronna powłoka. Ta warstwa izoluje tkankę ciała od czynników zewnętrznych i zapewnia jej większą odporność na urazy. Malowanie paznokci jest więc nie tylko modne, ale i zdrowe! Wystarczy wybrać kolor oraz bogaty w składniki odżywcze lakier.