Jak zadbać o bardzo suche dłonie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie?

Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie? Zniszczone, przesuszone ręce i pękająca skóra na ręce to problem wielu osób. Często zapominamy o codziennej pielęgnacji skóry rąk i powtarzamy sobie o niej tylko, kiedy atakuje ona nam o sobie przypominać – piec, swędzieć i szczypać. Zwłaszcza jesienią oraz zimą skóra dłoni narażona jest na negatywne działanie czynników zewnętrznych i chce specjalnej pielęgnacji.

Jak zadbać o bardzo szorstkie dłonie?

Sucha, pękająca skóra na rękach – jak sobie spośród nią pomóc?

Kiedy ręce są suche, zniszczone i podejmują pękać, należy wziąć po odpowiednią pielęgnację. W obecnej sprawie naturalny, mocno nawilżający krem do rąk jest obowiązkowy – nawilży i odżywi, złagodzi podrażnienia i zaczerwienienia oraz pomoże w regeneracji zniszczonej skóry dłoni.

Naturalne kosmetyki do rąk zawierają cenne, naturalne oleje, które są bogate w witaminy a elementy odżywcze. Pomagają zachować młody wygląd dłoni, wygładzają i uelastyczniają skórę, łagodzą podrażnienia.

W kosmetyk zniszczonych dłoni najistotniejsza jest systematyczność. Należy wspominać o stałym stosowaniu kosmetyku do rąk, nawet kilkakrotnie w procesu dnia. Najlepiej brać go po jakimś myciu rąk. Tylko regularne nawilżanie i odżywianie skóry dłoni pozwala nam cieszyć się lekką i lekką skórą.

Oprócz naturalnych kosmetyków do rąk w kosmetyk zniszczonych dłoni warto wykorzystać i naturalne maseczki do rąk, które dodatkowo szybko niż kremy nawilżają i odżywiają skórę. Grę do rąk wprowadzamy na nie wieczorem, gdyż nocą skóra znacznie się regeneruje.

Jaki krem do rąk wybrać?

Dobry, naturalny krem do rąk potrafi skutecznie zregenerować suche, pękające, zniszczone dłonie. Kiedy go pasować? Należy przede każdym zwróć opinię na jego skład. Warto spróbować, czy krem ma takie fragmenty jak masło shea, naturalne oleje roślinne, mocznik, aloes czy panthenol.

Masło shea, które często łączone jest jak baza naturalnych kosmetyków do rąk, doskonale nawilża i odżywia skórę.
Naturalne oleje roślinne są bogate w wysokie składniki wartościowe oraz witaminy. Oleje, które najlepiej sprawdzą się w kosmetyk zniszczonych dłoni to obraz kokosowy, olej arganowy, obraz z pestek winogron i oliwa z oliwek.
Mocznik doskonale nawilża, zmiękcza i poprawia skórę dłoni.
Aloes i panthenol nawilżają cerę oraz idą łagodząco na podrażnienia.

Dobry krem do rąk ma bezpośredni skład, wolny od sztucznych barwników, aromatów czy zbędnych, chemicznych substancji, które potrafią wykonywać podrażnienia i szkodzić skórze.

Codzienna pielęgnacja dłoni

Pamiętaj, że dłonie są bardzo narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. O ich pielęgnacji powinniśmy pamiętać codziennie, nie właśnie to, gdy zaczynają piec i pękać. Pielęgnacja dłoni to choć nie tylko stosowanie naturalnych kosmetyków do rąk lub maseczek. To ponad myślenie o to, by z polskimi rękami miały związek inne, naturalne produkty.

Przede każdym warto zwrócić opinię na to, jakiego mydła wykorzystujemy do ich mycia. Częste mycie rąk może wysuszać skórę ręce i prowadzić nieprzyjemne podrażnienia. Należy wybierać mydła naturalne, z nawilżającymi składnikami.

Warto się także przyjrzeć, jakich środków czystości używamy. Wiele spośród nich wywołuje silne, chemiczne środki czyszczące, które podrażniają delikatną skórę dłoni. Podczas prania należy wspominać o stosowaniu rękawiczek, a przede każdym chcieć naturalne środki czystości.

Chcąc zadbać o piękne dłonie należy wspominać o zakładaniu rękawiczek jesienią oraz zimą, gdyż zabezpieczają one ręce przed toksycznym działaniem czynników atmosferycznych.

Naturalne kosmetyki i maseczki stosowne systematycznie nawet na wyjątkowo mocno zniszczone dłonie sprawią, że delikatna skóra rąk bycie się nawilżona, zregenerowana zaś będzie broniona przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Wybierając kremy do pielęgnacji dłoni warto napisać na różne zasady i dobre sklepy produktów.

zobacz również Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *