Jak zapuścić paznokcie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak zapuścić paznokcie?

Marzenia o pięknych, długich i twardych paznokciach naturalnych są do spełnienia. Wystarczy zastosowanie kilku prostych zasad, by uzyskać oczekiwany efekt. Podczas zapuszczania paznokci niezbędne jest zadbanie nie tylko o płytkę paznokcia, ale również o skórę znajdującą się wokół.

Ochrona paznokci to podstawa

Stosowanie kosmetyków wzmacniających paznokcie nie będzie skuteczne, jeśli nie zadba się o nie podczas wykonywania codziennych czynności. Zakładanie rękawic gumowych może uchronić paznokcie przed pęknięciami i odpryskami, a dłonie przed niekorzystnym działaniem środków chemicznych.

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni i paznokci

Odżywienie paznokci jest szczególnie ważne dla ich prawidłowego wzrostu. Kosmetyki do ich pielęgnacji powinny być najlepszej jakości i zawierać składniki bezpieczne zarówno dla płytki, jak i skóry. Jej zadaniem jest nie tylko wyrównanie bruzd i uszkodzeń płytki paznokcia, ale również ochrona jej przez pęknięciami i rysami. Dlatego odżywka do paznokci marki Bielenda wzbogacona została o substancje, które zapewniają doskonały wygląd paznokciom i trwałe wzmocnienie podczas wykonywania codziennych czynności.

Innym sposobem, który zapewni płytce paznokcia twardość, a co za tym idzie, unikniecie złamań i pęknięć, jest utwardzacz. Stosowany może być nawet pod kolorowy lakier do paznokci.

W zakres pielęgnacji paznokci wchodzi również pielęgnacja skóry całych dłoni. Ma to wpływ na zachowanie estetyki dłoni – nawet najpiękniejsze paznokcie na zniszczonych dłoniach nie będą prezentować się dobrze. Szczególnie zalecane są kremy o naturalnym składzie, które mają szereg właściwości zapewniających skuteczne działanie.

Zmywanie lakieru bez acetonu

Jeszcze kilka lat temu niemal wszystkie dostępne zmywacze na rynku miały w swoim składzie aceton. Jego działanie jest bardzo niekorzystne, ponieważ prowadzi do przesuszenia płytki paznokcia. Na szczęście obecnie w wielu drogeriach znaleźć można zmywacze do paznokci bez zawartości acetonu w składzie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *