Jak zdrowo schudnąć?

Jak zdrowo schudnąć?

Wraz ze zbliżającą się wiosną, wiele osób decyduje się na zrzucenie nagromadzonych przez zimę zbędnych kilogramów oraz likwidację niepotrzebnych fałdek tłuszczu. Kiedy decydujemy się na odchudzanie, warto zrobić to z głową, tak, by po miesiącu nie zniechęcić się albo by po dwóch miesiącach nie zaobserwować u siebie efektu jojo, który jest wręcz pewnikiem, kiedy decydujemy się na kolejną dietę – cud. Dziś podpowiemy jak schudnąć zdrowo i na długo.

Jak schudnąć. Fot.:Pixabay

Jak schudnąć. Fot.:Pixabay

Żeby schudnąć trzeba jeść

Przede wszystkim należy pamiętać, że żeby schudnąć trzeba jeść. Głodówki nie są dobre dla naszego organizmu. Kiedy ograniczamy mu racje żywnościowe, organizm przestawia się na tryb oszczędzania energii, dlatego wszystko co zjemy, będzie odkładane w postaci tkanki tłuszczowej. Najlepszą opcją dowiedzenia się, ile kalorii powinniśmy spożywać, jest skorzystanie z jednego z kalkulatorów internetowych. Po wprowadzeniu do nich swojego wzrostu, masy ciała oraz aktywności fizycznej, dowiadujemy się ile kalorii potrzebujemy, by zachować obecną masę ciała. Wystarczy od tej liczby odjąć 300-400 kcal, a z pewnością schudniemy.

Aktywności fizyczna

Oczywiście nie należy również zapominać o aktywności fizycznej. Nie każemy jednak każdemu kupić karnetu na siłownię i zacząć na nią uczęszczać codziennie. Dla osób, dla których dotychczasowo jedyną formą aktywności fizycznej było przejście z samochodu do domu lub do pracy, nawet codzienny półgodzinny spacer będzie w stanie uczynić cuda. Osobom nieco bardziej aktywnym polecamy basen, pilates czy nawet jogę. Każda forma aktywności fizycznej jest lepsza od oglądania filmów, leżąc na kanapie! W dzisiejszych czasach mamy do wyboru bardzo szeroką gamę form aktywności fizycznej. Wybierzmy coś, co będzie sprawiało nam przyjemność i cieszmy się tą aktywnością jako formą relaksu.

Naturalne wspomaganie odchudzania

Kiedy wprowadzimy już w życie dwa poprzednie punkty, warto będzie również sięgnąć po naturalne wspomagacze odchudzania. Oczywiście nie polecamy tutaj żadnych substancji chemicznych o nieznanym pochodzeniu! Preferujemy substancje całkowicie naturalne, jak na przykład wyciąg z czarnego pieprzu zawarty w preparacie Piperyna forte Visiomedica. Jego działanie polega na zahamowaniu apetytu, dzięki czemu łatwiej nam będzie wytrwać w postanowieniach dietetycznych. Dodatkowo czarny pieprz przyspiesza przemianę materii oraz likwiduje nadmiar tkanki tłuszczowej. Jeżeli szukamy więc w pełni naturalnej oraz bezpiecznej pomocy w odchudzaniu, Piperyna forte Visiomedica będzie tutaj doskonałym rozwiązaniem.