Jak zmienia się skóra po 30 roku życia?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak zmienia się skóra po 30 roku życia?

Skóra po 30-stce zaczyna mieć braki kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Jest to więc najlepszy moment na to, by ją odpowiednio stymulować.

Jak zmienia się skóra po 30 roku życia?

Jeśli chce się zachować jak najdłużej piękny wygląd skóry, należy o nią dbać przez całe życie. Jednak początkowo nie wymaga ona aż takiej pielęgnacji, jak po osiągnięciu pewnego wieku. Skóra po 30 roku życia ulega kilku istotnym zmianom. Zazwyczaj zmniejsza się łojotok, twarz się wysmukla i zaczynają być widoczne pierwsze zmarszczki mimiczne.

Pielęgnacja skóry po 30 roku życia

Skóra po 30-stce zaczyna mieć braki kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Jest to więc najlepszy moment na to, by ją odpowiednio stymulować. Należy tu zaznaczyć, iż skóra sucha i cienka będzie szybciej ulegać efektom starzenia, niż gruba i tłusta (zobacz kolekcję naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skór na stronie https://callunamedica.com/).

Ochrona przeciwsłoneczna to jedna z najważniejszych kwestii, o której powinna pamiętać każda 30-latka. Zapobiegnie ona tak zwanemu fotostarzeniu. Jednak samo użycie filtra nie wystarczy. Unikanie zbyt intensywnego opalania również jest niezwykle istotne, gdyż jego nadmiar prowadzi do występowania większej ilości zmarszczek i wiotczenia skóry.

Problemy z trądzikiem

Ważną rolę po 30 roku życia odgrywają także antyoksydanty, które konserwują naskórek i zabijają wolne rodniki postarzające. Najlepiej stosować produkty z witaminą C, które oprócz tego wspomogą również produkcję kolagenu. A ponieważ w kremie kwasu askorbinowego nie jest wystarczająco dużo, zdecydowanie lepiej stosować serum.

Niestety problem trądziku nie dotyczy jedynie młodzieży. Dojrzałe kobiety po 30 roku życia również cierpią na tego typu dolegliwości. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie na noc pochodnych witaminy A. Regulują one sebum i wpływają na przebudowę naskórka oraz skóry właściwej. Na trądzik i przebarwienia po nim dobrze działają także peelingi z kwasami.

Niedoceniane maseczki

Wrażliwa skóra powoli staje się powszechnym problemem ze względu na występowanie ogromnych ilości produktów, które mocno podrażniają. Niestety sporo kosmetyków zawiera sztuczne składniki, a stosowanie ich zamiast przynosić oczekiwane efekty, często sprawia, że cera wygląda jeszcze gorzej, bo jest zaczerwieniona i wręcz boląca. Istotne jest sprawdzanie składu poszczególnych produktów. Najlepsze będą kosmetyki stworzone jedynie z naturalnych składników. Obecnie na rynku istnieje ich całe mnóstwo, więc każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, jaki rodzaj cery posiada.

Wiele pań zapomina o magicznym wręcz działaniu maseczek na twarz, które stworzone są w taki sposób, by wnikać w skórę dużo głębiej, niż zwykły krem i jeszcze lepiej działać na poszczególne problemy skórne. Niektóre z nich (zwłaszcza te naturalne) potrafią naprawdę zdziałać cuda w ciągu kilkunastu minut. Najlepsze efekty uzyskuje się jednak po ich kilkukrotnym zastosowaniu. Dopiero wówczas można ocenić ich wpływ na skórę, który czasami nawet przerasta oczekiwania.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *