Jak znaleźć idealną szczoteczkę elektryczną dla siebie?

Jak znaleźć idealną szczoteczkę elektryczną dla siebie?

Szukasz elektrycznej szczoteczki do zębów, bo wiesz, że to zdecydowanie lepszy wybór niż klasyczny sposób mycia zębów. Wynika to z faktu, że szczoteczka elektryczna może usunąć więcej płytki nazębnej. Jednak skąd wiedzieć, która technika szczotkowania elektrycznego najbardziej Ci odpowiada oraz jakich dokładnie funkcji takiej szczoteczki potrzebujesz?

oral b genius rose gold

szczoteczka elektryczna

 

  1. Od czego zacząć poszukiwanie szczoteczki elektrycznej?
  2. Szczoteczka rotacyjna czy soniczna?
  3. Jak wybrać odpowiedni tryb szczotkowania?
  4. Czy inteligentna szczoteczka elektryczna to dobry pomysł?

W tym artykule wyjaśnimy, jak zrozumieć szczoteczki elektryczne i wybrać najlepszą dla siebie w interesujących ofertach, takich jak wszystko, co ma do zaproponowania Estetic Dent Sklep Stomatologiczny.

Od czego zacząć poszukiwanie szczoteczki elektrycznej?

Szczoteczka elektryczna może pomóc lepiej szczotkować zęby, zdecydowanie przynosząc większą skuteczność niż zwykła szczoteczka do zębów. Dzięki dużej prędkości elektrycznej szczoteczki do zębów takie jak modele Oral b są w stanie usunąć więcej płytki nazębnej. Jednak wybór jest tak duży, a higiena jamy ustnej tak ważna, że warto szczerze odpowiedzieć sobie na kilka pytań, zanim zdecydujesz, którą z dostępnych na rynku opcji wybrać. Musisz się zastanowić, czy chcesz szczotkować zęby szczoteczką soniczną, czy rotacyjną. Tak samo jest istotne to, jakich trybów szczotkowania potrzebujesz i czy wolisz inteligentną szczoteczkę do zębów, czy zwykłą. Warto też przemyśleć akcesoria.

Szczoteczka rotacyjna czy soniczna?

Rotacyjne szczoteczki elektryczne do zębów działają oscylacyjnie. Oznacza to, że główka szczoteczki obraca się z dużą prędkością, a w wielu przypadkach również pulsuje. Szczoteczka wykonuje pionowy ruch szczotkujący. W przypadku szczoteczek tego rodzaju każdy ząb należy myć indywidualnie. Jeśli masz trudności z umyciem tylnych zębów trzonowych za pomocą ręcznej szczoteczki do zębów – rotacyjna szczoteczka do zębów oral-b genius to dobry wybór. Dzięki małej główce szczoteczki możesz łatwo dotrzeć również do trudno dostępnych miejsc, a próchnica przestanie być problemem.

Z drugiej strony – szczoteczki soniczne mają owalną główkę, która pulsuje z dużą prędkością i w ten sposób czyści zęby. Szczoteczka wykonuje pionowy ruch szczotkujący. Lubisz szczotkować zęby tak, jak robi się to klasyczną, ręczną szczoteczką do zębów? Szczoteczka soniczna będzie dla Ciebie lepszym wyborem, bo wykorzystuje tę technikę szczotkowania.

Jak wybrać odpowiedni tryb szczotkowania?

Typy trybów szczotkowania to kolejny aspekt do rozważenia, ponieważ są rozliczne. Teraz, gdy wiesz, czy potrzebujesz szczoteczki sonicznej, czy obrotowej, czas określić, które opcje szczotkowania potrzebujesz. Dostępnych jest wiele różnych trybów szczotkowania: od standardowego, idealnie nadającego się do codziennego użytku, przez bardzo delikatne czyszczenie dostosowane do wrażliwych miejsc jamy ustnej, aż po tryby, które są dedykowane do szczotkowania przebarwień na zębach. Można też znaleźć szczoteczki elektryczne zapewniające tryby intensywne do bardzo dokładnego czyszczeni, albo te które pozwalają, aby również i język był szczotkowany w bardzo przyjemny sposób. Jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz nawet tryb z masażem dziąseł.

Czy inteligentna szczoteczka elektryczna to dobry pomysł?

Inteligentne szczoteczki do zębów to propozycje na miarę XXI wieku, które współpracują z aplikacją. Możesz połączyć szczoteczkę ze smartfonem przez Bluetooth, aby otrzymywać informacje zwrotne na temat swojego zachowania podczas szczotkowania. Jeśli wybierzesz inteligentną szczoteczkę do zębów, pamiętaj, że i tutaj istnieją różne jej rodzaje.