Jaką dietę wybrać? Przygotowanie do odchudzania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jaką dietę wybrać? Przygotowanie do odchudzania

Jaką dietę wybrać? To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy rozpoczynają przygotowania do odchudzania. Niestety, większość ludzi stawia na nieracjonalne żywienie, spodziewając się szybkich efektów. Podpowiadamy, jaką dietę wybrać, aby uniknąć efektu jojo i jak rozpocząć przygotowania do odchudzania!

Jaką dietę wybrać? Nieszkodliwą

Podstawowym błędem w wyborze diety jest skupienie się na jej błyskawicznych efektach. Niestety, diety, które działają szybko, oparte są na bardzo niskiej kaloryczności, a jej składniki są zazwyczaj ograniczone. Popularne diety typu kopenhaska lub kapuściana kończą się nie tylko zgubionymi kilogramami czy efektem jojo, ale również fatalnym stanem zdrowia. Pamiętaj, że dieta oparta na zaledwie kilku produktach lub skrajnie niskokaloryczna oraz taka, której efekty gwarantowane są na przestrzeni kilku dni, zwyczajnie szkodzi. Jaką dietę wybrać? Rozsądną!

Przygotowanie do odchudzania – od czego zacząć?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaką dietę wybrać, powinieneś też pamiętać o tym, że przygotowanie do odchudzania zaczyna się w głowie. Najpierw musisz określić swój cel, preferencje żywieniowe i to, czy zamierzasz wspomóc proces treningami. Dopiero kiedy stworzysz sobie to “podłoże”, możesz przejść do wyboru diety. W procesie odchudzania szczególnie polecane są trzy diety.

  • Standardowa dieta odchudzająca – dieta oparta na odpowiednio dobranej kaloryczności i daniach bogatych w warzywa i owoce. Najczęściej jest to po prostu dieta, którą można nazwać zdrową i racjonalną.
  • Dieta z niskim indeksem glikemicznym – bogata w produkty, które długo nasycają, przez co człowiek wolniej odczuwa głód. Oparta jest na utrzymywaniu niskiego poziomu glukozy we krwi.
  • Dieta Sport – dania stworzone z myślą o osobach aktywnych fizycznie, których ciała mają większe zapotrzebowanie energetyczne, a mięśnie potrzebuję składników wspomagających regenerację.

Należy jednak zaznaczyć, że samodzielne skomponowanie diety opartej na takich założeniach nie jest proste. Dlatego coraz więcej osób zastanawia się nad tzw. dietą pudełkową. Przygotowują ją profesjonaliści, a odchudzanie jest łatwiejsze, ponieważ nie ma mowy o zjedzeniu dania, które nie spełnia założeń danego jadłospisu. Firm cateringowych jest zresztą bardzo wiele i oferują oni przeróżne diety, np. suvibox proponuje wszystkie trzy wyżej wymienione diety oraz aż 7 innych wariantów!

Nie śpiesz się

Musisz mieć na uwadze, że odchudzanie jest długim procesem. Wybór diety to jedno, ale jej efekty są już czymś zupełnie innym. Zawsze trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jeśli chcesz szybciej schudnąć, możesz rozpocząć aktywność fizyczną. Czas pokaże efekty Twojej pracy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *