Jaką szczoteczkę wybrać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Obecnie na rynku mamy do wyboru nie tylko tradycyjne szczoteczki manualne, ale także elektryczne. Które z nich są lepsze? Na które warto zwrócić uwagę wybierając dla siebie idealną szczoteczkę?

Wśród dostępnych obecnie na rynku modeli elektrycznych szczoteczek do zębów możemy wyróżnić:

  • szczoteczki oscylacyjno-rotacyjne;
  • soniczne;
  • ultradźwiękowe.

Szczoteczki oscylacyjno-rotacyjne to najprostsze modele szczoteczek do zębów. Większość z nich wykonuje jedynie ruchy z boku na bok, bardziej zaawansowane wykonują także ruchy do tyłu i do przodu. Myjąc zęby taką szczoteczką nie musimy wykonywać żadnych ruchów, szczoteczka sama wyszczotkuje za nas zęby i to w czasie, który jest polecany przez dentystów. Oscylacyjno-rotacyjne szczoteczki bardzo dokładnie usuwają płytkę nazębną, robią to znacznie lepiej niż szczoteczki manualne. Jeszcze skuteczniejsze są jednak szczoteczki soniczne. Ich włosie porusza się z prędkością do 48 tysięcy ruchów w ciągu minuty. Czyszczą skutecznie nie tylko powierzchnię zębów, ale także przestrzenie międzyzębowe. Oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych jest jedną z największych zalet szczoteczek sonicznych. Wiodącym producentem sonicznych szczoteczek do zębów jest firma SEYSSO (więcej na www) Do mycia zębów możemy wybrać także szczoteczki ultradźwiękowe. Są one znane od dawna w krajach Europy Zachodniej, w Polsce pojawiły się całkiem niedawno. Czyszczą one zęby delikatnie i dokładnie. Zgodnie ze swoją nazwą do czyszczenia zębów w tym typie szczoteczek wykorzystywane są ultradźwięki.

Jakie zalety mają szczoteczki soniczne?

Wspomnieliśmy już, że czyszczą one dokładnie nie tylko powierzchnię zębów, ale także kieszonki dziąsłowe i przestrzenie międzyzębowe. Szczoteczki te bardzo skutecznie usuwają płytkę nazębną, przywracają zębom ich naturalny biały kolor. Likwidują przebarwienia, które powstają na skutek picia kawy i herbaty. Mogą być używane przez osoby, które noszą aparaty ortodontyczne, mosty lub implanty. Delikatnie masują dziąsła. Dzięki temu stają się one lepiej ukrwione i zdrowsze. Mają one także wbudowany timer czasowy zaprogramowany na dwie minuty. To czas przez, który powinniśmy szczotkować nasze zęby.

Jaką szczoteczkę wybrać?

Każdy rodzaj szczoteczek do mycia zębów ma swoich zwolenników i przeciwników. Stąd też są osoby, które nigdy nie zdecydują się na zamianę manualnej szczoteczki na elektryczną. Są też oczywiście i takie, które nie wyobrażają sobie powrotu do mycia zębów przy pomocy tradycyjnej szczoteczki. Szczoteczki elektryczne mają wiele zalet i na pewno warto je polecić. Na szczególną uwagę zasługują szczoteczki soniczne. Mają one wiele zalet nie tylko w porównaniu z tradycyjnymi szczoteczkami, ale także z oscylacyjno-rotacyjnymi szczoteczkami elektrycznymi. Spośród wszystkich rodzajów szczoteczek czyszczą zęby najbardziej dokładnie, docierają nawet do trudno dostępnych miejsc. Naprawdę warto je stosować do codziennej higieny jamy ustnej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *