Jaki zegarek na prezent świąteczny?

Jaki zegarek na prezent świąteczny?

Zegarek na rękę to doskonały pomysł na prezent świąteczny. Chociaż wiele osób nie używa współcześnie zegarka, ma bowiem czasomierz w telefonie komórkowym, zegarki nadal cieszą się popularnością i z koniecznego kiedyś akcesorium, zmieniły się w elegancki, prestiżowy lub oryginalny gadżet. To, który zegarek wybierzemy, zależy od analizy potrzeb osoby, którą planujemy obdarować.

Jaki zegarek na prezent świąteczny?

Zegarek dla mężczyzny, zegarek dla kobiety

Zegarki zawsze stanowiły część ozdób i poza nielicznymi modelami sportowymi i młodzieżowymi wyraźnie zarówno w swojej stylistyce, jak i niekiedy w funkcjonalności dzielą się nadal na „męskie” i „damskie”. Więc dla faceta-wiadomo – zegarek męski. To, jaki rodzaj zegarka wybierzemy, zależeć powinno od wieku, aktywności, rodzaju pracy obdarowywanego, ale także od łączącej nas relacji. Widełki cenowe zegarków są niezmiernie szerokie i warto by nasz prezent był adekwatny do naszych możliwości, ale też nie przytłoczył obdarowanej osoby, jeśli będzie zbyt kosztowny. Planując zakup zegarka, zastanówmy się także nad stylem ubierania bliskiego nam mężczyzny, to zdecyduje czy wybierzemy zegarek sportowy, z paskiem skórzanym, metalowym. Niezależnie od tego, czy szukamy zegarka dla mężczyzny, czy kobiety, poza materiałem, z jakiego będzie wykonany warto też dobrać jego rozmiar do sylwetki danej osoby. Dla niewysokich kobiet o drobnej budowie ciała najlepiej sprawdzą się zegarki o rozmiarze kopert 25-28 mm, z kolei dla wysokich Panów możemy śmiało postawić na czasomierze o średnicach kopert powyżej 40 mm. Jeśli dobrze znamy osobę obdarowaną, kierujmy się nie swoim, ale jej gustem. Jeśli nie znamy preferencji tej osoby (np. jest to szef działu, z którym rzadko współpracujemy, a nasze relacje są czysto służbowe lub dawno niewidziany członek rodziny) wybierzmy design neutralny zarówno jeśli chodzi o kolory, jak i układ cyferblatu czy materiał paska.

Personalizowanie prezentu

Kupując zegarek na prezent, warto pomyśleć o jego personalizacji, ponieważ zwykle jest to przedmiot, który będzie nam towarzyszył długie lata, a niejednokrotnie stanowił cenną bądź sentymentalną pamiątkę. Jeśli obdarowujemy bardzo bliską osobę, warto wykonać grawer z bardziej intymnym napisem, gdy dalszą, ograniczyć się tylko do roku i np. nazwy zespołu, jeśli obdarowujemy pracownika lub szefa, czy na przykład klasy, gdy wręczamy zegarek nauczycielowi.

Zegarek do zadań specjalnych

Jeśli wiemy, że osoba, którą planujemy obdarować, ma jakieś szczególne potrzeby, a my dysponujemy większymi środkami, warto rozważyć zakup zegarka, który łączy w sobie wiele funkcji. Klasycznym przykładem takiego połączenia, który ucieszy zarówno zabieganą bizneswomen, jak i młodego aktywnego hipstera będzie zegarek typu smartwatch łączący w sobie funkcje zegarka na rękę i ultranowoczesnego smartfona. Jeśli planujemy kupić naszemu obdarowanemu zegarek sportowy, dobrze rozpoznajmy potrzebne mu funkcje. Jeśli to zapalony jogger lub miłośnik jazdy na rowerze, pamiętajmy, by zegarek był wyposażony w GPS, pulsometr i funkcje zapisywania tras i wyników. Miłośnik nurkowania doceni z kolei wodoszczelny zegarek odporny na wysokie ciśnienie.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl