Jakie bóle pomoże uśmierzyć profesjonalny fizjoterapeuta?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jakie bóle pomoże uśmierzyć profesjonalny fizjoterapeuta?

Siedzący tryb życia, stres w pracy, różnego rodzaju przeciążenia organizmu lub intensywne treningi – to wszystko przyczyniać się może do urazów, kontuzji i dolegliwości bólowych utrudniających codzienne funkcjonowanie. Warto zrobić wszystko, aby uniknąć tego typu problemów. Jeżeli natomiast się pojawią, nie należy czekać z udaniem się po pomoc do specjalisty.

Niezwykle ważne jest, aby regularnie dbać o zdrowie układu ruchu, pozwoli to uniknąć wielu schorzeń i opóźnić proces starzenia. Odczuwasz ból kręgosłupa, kolana, chcesz przywrócić sprawność fizyczną? W tym celu warto udać się do fizjoterapeuty, który zdiagnozuje problem i dobierze odpowiednią metodę leczenia. Zatem jakich bóli pomoże się pozbyć fizjoterapeuta? W czym jeszcze pomoże?

Czym zajmuje się fizjoterapeuta i na czym polega jego pomoc?

Fizjoterapeuta to osoba posiadająca wiedzę z zakresu budowy i działania ludzkiego układu mięśniowo-szkieletowego, znająca wskazania i przeciwwskazania do stosowania określonych zabiegów, potrafiąca sprawdzić ruchomość i ustawienie stawów oraz kręgosłupa, a także doskonale dobrać ćwiczenia dostosowane do stanu pacjenta. Czy to uszkodzenie kolana czy kontuzja nadgarstka, fizjoterapeuta zna odpowiednie techniki manualne, dzięki którym za pomocą masażu i właściwych ruchów pomaga pacjentów. Profesjonalny fizjoterapeuta pomoże powrócić do sprawności, złagodzić procesy chorobowe i uniknąć zabiegów operacyjnych. Jego pomoc jest nieocenionym wsparciem w leczeniu zaburzeń układów:

  • nerwowo- mięśniowego,
  • mięśniowo- szkieletowego,
  • oddechowego,
  • sercowo- naczyniowego.

Fizjoterapia jest dobrym rozwiązaniem przy różnego rodzaju schorzeniach (np. przewlekłej obstrukcyjnej chorobie płuc, cieśni nadgarstka, uszkodzeniu rdzenia kręgowego, porażeniu mózgowym, stwardnieniu rozsianym, obrzęku limfatycznym) oraz jeśli zdarzył się nam jakiś uraz np. kontuzja nadgarstka.

Metody pracy fizjoterapeutów

W zależności od tego, czy pacjentowi dolegają bóle stawowe, skręcenia, łokieć tenisisty, uszkodzenie kolana lub inne kontuzje, dobry fizjoterapeuta będzie mu w stanie pomóc, wykorzystując nowoczesne metody leczenia i profesjonalny sprzęt. Do najpopularniejszych metod pracy fizjoterapeutów należą:

  • masaże – pomagają one powrócić do sprawności fizycznej po różnego rodzaju urazach poprzez normalizację napięcia mięśni i zapewnienie prawidłowej trofiki,
  • terapia manualna – wspomaga ona stawy i kręgosłup, a jej celem jest uśmierzenie bólu oraz przywrócenie właściwej ruchomości.

Obecnie fizjoterapeuci stosują nowoczesne metody i zabiegi, które dają szybkie i efektowne wyniki. Jeśli szukasz profesjonalnego i sprawdzonego fizjoterapeuty, sprawdź kubaburzynski.pl – specjalistę polecanego przez licznych pacjentów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *