Jakie efekty może dać masaż twarzy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jakie efekty może dać masaż twarzy?

Masaż to jeden z najprostszych i najbardziej naturalnych metod poprawiających kondycję skóry. Masaż ciała ma głownie za zadanie odprężyć zmęczone mięśni i tkanki ale również zadziałać antycellulitowo. A jakie efekty może dać masaż twarzy?

Z roku na rok przybywa nam nie tylko lat, ale i więcej oznak starzenia. Dzieje się tak ponieważ w skórze wytwarzane są mniejsze ilości kolagenu i elastyny, a do tego mięśnie tracą napięcie. W efekcie skóra traci jędrność, sprężystość, występuje coraz większa ilość zmarszczek i bruzd i koloryt skóry przybiera szarawy odcień. Jedną z najprostszych metod, aby zyskać młodzieńczy wygląd skóry, są masaże twarzy. Ich głównym zadaniem jest pobudzenie mięśni, komórek skóry oraz krążenia w efekcie czego zwiększa się napięcie i jędrność skóry, a jej koloryt przybiera zdrowy i promienny wygląd.

Masaż mioplastyczny twarzy

Masaż mioplastyczny to unikalna technika masażu, którą można określić jako intensywny fitness skóry. Wpływa na poprawę kondycji mięśni twarzy przywracając odpowiednie napięcie zarówno mięśniom jak i skórze. Technika masażu mioplastycznego oparta jest na głębokim ugniataniu mięśni w kierunku liftingującym. Jego głównym zadaniem jest wygładzenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy, poprawa kolorytu skóry oraz lepszego dotlenienia tkanek. Masaż mioplastyczny szczególnie polecany jest osobom chcącym pozbyć się oznak starzenia, zredukować asymetrię twarzy, zredukować cienie i obrzęki pod oczami oraz opadanie powiek.

Masaż liftingujący twarzy

Liftingujący masaż twarzy to masaż, którego głównym celem jest odmłodzenie rysów twarzy i zredukowanie zmarszczek. Jest to masaż intensywny działający na głębokie struktury. To doskonała alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. W wyniku masażu liftingującego dochodzi do poprawy elastyczności skóry, ujędrnienia, wygładzenia zmarszczek, poprawie owalu twarzy, zrelaksowania mięśni oraz poprawy kolorytu skóry. Do jednych z najpopularniejszych masaży liftingujących w profesjonalnym gabinecie należy masaż Kobido oraz japoński lifting odmładzający.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *