Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić ciąże?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Potwierdzenie ciąży u kobiety jest często wynikiem podejrzeń a także przypuszczeń przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Już samo zatrzymanie miesiączki nie jest natomiast tylko jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Ginekolodzy przeprowadzają również badania umożliwiające stwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła matka chce dowiedzieć się swojej ciąży tak szybko jak się tylko da. Natomiast takim pierwszym znakiem poczęcia jest zazwyczaj spóźniająca się miesiączka. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej niż miesiąc po zapłodnieniu. I wtedy dopiero zaleca się zrobienie testów ciążowych. W przeciwnym razie nie będą one pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeżeli natomiast chcielibyśmy dowiedzieć się o o ciąży nieco wcześniej, będziemy mogli pójść się do ginekologa. Lekarza może zlecić badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon jest wydzielany już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Niska wartość hCG oznacza, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się lub wystąpiło wczesne poronienie. W przypadku jego za wysokiej wartości można mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Nim lekarz otrzyma wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może również być rozpulchnienie pochwy oraz dodatkowo zasinienie a także rozpulchnienie szyjki macicy. Może wykonać także dopochwowe badanie USG. Poprzez takie badanie można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to zostanie wyznaczony termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.