Klinika stomatologiczna – jak wybrać najlepszą?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Klinika stomatologiczna - jak wybrać najlepszą?

Zdrowe i białe zęby są niewątpliwie kluczem do pięknego uśmiechu, a ten z kolei dodaje nam pewności siebie i wzmacnia poczucie atrakcyjności u płci przeciwnej.

Dlatego właśnie tak ważne jest dbanie o stan uzębienia i regularne wizyty u dentysty. Aby mieć pewność, że znaleźliśmy się w rękach prawdziwego specjalisty, warto dobrze się zastanowić zanim wybierzemy numer i umówimy się na wizytę u dentysty.

Klinika dentystyczna – jak wybrać z głową?

Na pierwszy rzut oka wybór dentysty może wydawać się prosty, w końcu każdy z nich otrzymał dyplom, więc zna się na swoim zawodzie. Wystarczy znaleźć tego, który będzie w stanie przyjąć nas jak najszybciej, a jego cennik nie zrujnuje miesięcznego budżetu. Nie jest to jednak najlepszy klucz wyboru w tej kwestii. Nie warto kierować się również opiniami znajomych, czy bliskością gabinetu od miejsca zamieszkania lub pracy. Na co więc należy zwrócić uwagę przede wszystkim? Oto kilka podstawowych cech, którymi powinna charakteryzować się dobra klinika stomatologiczna:

  • Rozwój – ukończenie studiów to nie wszystko. Dobry specjalista stale się dokształca i rozwija. W związku z tym na jego stronie internetowej lub w gabinecie powinny wisieć certyfikaty ukończenia dodatkowych szkoleń czy studiów podyplomowych czy informacje o odbytych dodatkowych kursach. Medycyna wciąż wprowadza nowe technologie i niuanse, dlatego bardzo ważne jest, by stomatolog „był na czasie”.
  • Pasja – wiadomo, że wizyta u dentysty może przyprawić o gęsią skórkę. Jeżeli jednak trafimy na prawdziwego pasjonatę swojego zawodu, strach staje się mniejszy. W przypadku, kiedy lekarz opowie, jak dokładnie będzie przebiegał zabieg, spośród jakich rozwiązań możemy wybierać, i czego się spodziewać, podświadomie stajemy się spokojniejsi i niepokój mija.
  • Sterylność i czystość gabinetu – wchodząc do gabinetu nie powinniśmy zauważyć żadnych śladów obecności poprzedniego pacjenta. Aby usługi stomatologiczne były wykonywane w pełni profesjonalnie wszystkie końcówki powinny być wymienione, a dentysta powinien założyć nowe rękawiczki. Pełna sterylność to podstawa, która jednocześnie daje pacjentowi pewność, że nie grozi mu zakażenie jakąś chorobą, ale także komfort psychiczny.
  • Podejście do pacjenta – oprócz profesjonalnej wiedzy, którą stomatolog powinien umieć przekazać w odpowiedni, zrozumiały dla laika sposób, dobry dentysta musi odznaczać się ciepłym podejściem do pacjentów. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci. Nawiązanie odpowiedniej więzi, rozluźnienie atmosfery na pewno sprawi, że z wizyty w gabinecie dentystycznym przestaną być przykrą koniecznością.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.