Kontrolowanie gniewu jako rodzic

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Kontrolowanie gniewu jako rodzic

„Pozytywne rodzicielstwo” brzmi jak wielka prośba, a nikt z nas nie może być perfekcyjny przez cały czas. Ale są eksperci, którzy pracowali z tysiącami rodzin i mają dowody na to, że ich proste wskazówki sprawdzają się w większości rodzin przez większość czasu.

Program pozytywnego rodzicielstwa, znany jako Triple P , to program, który oferuje 5 kluczowych kroków do skutecznego pozytywnego rodzicielstwa:

stworzyć bezpieczne, ciekawe środowisko

mieć pozytywne środowisko do nauki

stosuj asertywną dyscyplinę

mieć realistyczne oczekiwania

dbaj o siebie jako rodzic

Stwórz bezpieczne i interesujące środowisko

Jako rodzice dbacie o to, aby noże i lekarstwa były poza zasięgiem małego dziecka, umieszczacie je w odpowiednich dla wieku bezpiecznych fotelikach w samochodzie , a wokół basenów macie zabezpieczenia przed dziećmi. Ale co sprawia, że ​​środowisko jest „interesujące” dla małego dziecka?

Dzieci nie potrzebują drogich zabawek, ale możesz zachęcić ich do pomysłowej zabawy , dostarczając przebieranki, pudełka do robienia domków i materiały do ​​rękodzieła, aby utrzymać aktywność i kreatywność dzieci. Zapracowane dzieci rzadziej się nudzą i źle się zachowują.

Przekaż pozytywne opinie

Wszystkie dzieci potrzebują uwagi rodziców — a odrobina pozytywnej uwagi może zajść daleko. Zwróć uwagę na to, co robi Twoje dziecko i przekaż konkretne pozytywne opinie, takie jak „Pracowałeś nad tą zagadką przez wieki. Jestem dumny, że się tego trzymałeś”. Dzieci też potrzebują życzliwości i uczucia. Ramię wokół ramienia, szybkie przytulenie, powiedzenie „Kocham Cię” sprawia, że ​​czują się chciane, włączone i bezpieczne.

Spraw, aby dyscyplina była spójna i przewidywalna

Asertywna dyscyplina oznacza przygotowanie. Oznacza to, że ustalasz podstawowe zasady i przestrzegasz odpowiednich do wieku konsekwencji, jeśli zasady zostaną złamane, na przykład zabranie zabawki, jeśli dziecko się nią brutalnie bawi. Może to również oznaczać, że ignorujesz pewne drobiazgi i „przyłapujesz swoje dziecko na robieniu właściwych rzeczy”, pokazując, że jesteś zachwycony, gdy jest uprzejme, uczciwe lub pomocne.

Miej realistyczne oczekiwania

Nikt nie jest doskonały i wszyscy popełniamy błędy. Dostosuj swoje oczekiwania do indywidualnego rozwoju i możliwości każdego dziecka. Spróbuj postawić się w sytuacji 3-latka i pamiętaj, że wszyscy mamy złe dni i mamy nadzieję, że otrzymamy wybaczenie i szansę, aby spróbować ponownie.

Dbaj o siebie

Bycie rodzicem może być bardzo wymagające. Potrzebujesz czasu dla siebie, czasu na przebywanie z dorosłymi lub samemu; czas na robienie tego, co lubisz, abyś wrócił wypoczęty i spokojny. Jeśli masz partnera, pracuj jako zespół, jeśli możesz; wspólna odpowiedzialność wydaje się znacznie lżejsza. Jeśli nie, będziesz musiał znaleźć inne sposoby. Dowiedz się więcej o pielęgnowaniu kluczowych relacji .

Masz prawo poprosić o pomoc

Kiedy wszystko się nagromadzi i poczujesz się emocjonalnie przytłoczony, poproś o pomoc swojego partnera, przyjaciół, rodzinę i lokalne grupy wsparcia. Rozmowa o problemach z bardziej doświadczonym rodzicem, który „wydaje się działać razem”, może rozjaśnić twoje własne poglądy i wskazać drogę naprzód. Zaangażowanie dzieci w rozsądne obowiązki załatwia sprawę i sprawia, że ​​wszyscy czują się użyteczni i odpowiedzialni.

Rozwijanie przyjaźni poza rodziną i łączenie się ze społecznością poszerza sieć wsparcia. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką o tym, gdzie uzyskać pomoc.

Informacja

Triple P prowadzi kursy online i za pośrednictwem lokalnych organizacji w całej Australii. Skontaktuj się z Triple P , aby uzyskać więcej informacji.

zobacz również zdrowa i ładna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *