Korekcja chirurgiczna biustu – kiedy jest konieczna?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Korekcja chirurgiczna biustu - kiedy jest konieczna?

Powiększanie piersi znajduje się na pierwszym miejscu na liście najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Nie jest to jednak jedyny zabieg, jakim kobiety mogą poddać swój biust. Trzeba jednak pamiętać, że każda decyzja o poddaniu się jakiejkolwiek operacji plastycznej wymaga poważnego zastanowienia się nad tym.

Kiedy konieczne jest zmniejszenie piersi…

Wiele kobiet wykonuje zabieg chociażby podniesienia piersi ze względów estetycznych, jednak wśród nich są kobiety, które decydują się na podobne zabiegi ze względów zdrowotnych. I tak na przykład korekcja chirurgiczna biustu potrzebna jest wtedy, kiedy kobieta ma zbyt duże piersi, czyli przy tak zwanym przeroście piersi, zwanym gigantomastią. Kobiety, posiadające zbyt duże piersi, często skarżą się na uciążliwe bóle kręgosłupa, u niektórych pojawiają się nawet odparzenia skóry i zmiany troficzne w okolicach podpiersiowych.

Jest to znak, że piersi są zdecydowanie za duże, a najlepszym sposobem na wyjście z tej sytuacji jest właśnie ich pomniejszenie. Trzeba zgłosić się wtedy do chirurga plastycznego (na przykład do doktora Chęcińskiego w Warszawie), aby umówić się na zabieg poprzedzony konsultacją. Podczas niego wycina się część tkanki gruczołowej i tłuszczowej, a tym samym zmniejsza pierś, pamiętając oczywiście o tym, aby zachować jej prawidłowy kształt.

…a kiedy ich powiększenie?

Powiększenie biustu jest natomiast wskazane w przypadku młodych kobiet z niedorozwojem piersi, jednak na podjęcie takiej decyzji trzeba poczekać do zakończenia okresu dojrzewania, ponieważ tego typu zabiegu nie należy wykonywać u kobiet poniżej osiemnastego roku życia. Czasami operacja powiększania piersi jest również konieczna przy ich lekkim opadaniu oraz zmniejszeniu po porodzie i karmieniu piersią, jednak kiedy kobieta ma w planach ponowne zajście w ciążę, taki zabieg również najlepiej na pewien czas odłożyć do momentu pojawienia się na świecie kolejnego potomka.

Po mastektomii

Względy zdrowotne nie są jedynymi czynnikami, w których korekcja chirurgiczna piersi jest konieczna. Dla kobiet, które straciły biust w walce z rakiem (podczas zabiegu radykalnej mastektomii), rekonstrukcja piersi jest niezwykle ważna. Pamiętajmy, że utrata piersi dla wielu kobiet bywa wręcz traumatycznym przeżyciem, odzyskanie ich jest więc kluczowym elementem do tego, aby pacjentki mogły odzyskać zdrowie psychiczne i znów poczuć się kobieco.

Oczywiście wiadomo jak ważna jest również rehabilitacja fizyczna po przebytej mastektomii – jest to mimo wszystko zabieg chirurgiczny, który może zakończyć się różnymi powikłaniami. Pamiętajmy jednak, że w wyniku takiego zabiegu kobieta nie zostaje tylko z bliznami na klatce piersiowej, ale również z tymi w jej psychice, które czasem naprawdę długo się zabliźniają, a w niektórych przypadkach bez rekonstrukcji takie metaforyczne blizny nie są nawet w stanie odpowiednio się zaleczyć.

Jest więc wiele sytuacji, w których konieczne jest zgłoszenie się do specjalisty w celu korekcji chirurgicznej piersi. Warto wtedy pomyśleć nad odwiedzeniem gabinetu doktora Chęcińskiego, przyjmującego w Warszawie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *