Korekcja powiek – czy warto?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Korekcja powiek - czy warto?

Z wiekiem nasza skóra staje się coraz mniej elastyczna, przesuszona i jest bardziej podatna na zmarszczki. Miejsca szczególnie narażone na widoczność pierwszych zmian w naszym ciele są okolice oczu. Dlaczego? Nadmiar skóry na powiekach dodaje kilka lat, opadające powieki, czy worki pod oczami sprawiają wrażenie zmęczenia. Jeśli problem staje się zbyt bardzo uciążliwy i widoczny warto zastanowić się nad skorzystaniem z medycznych możliwości plastyki w Warszawie i wybrać zabieg chirurgicznej korekcji powiek, która pomoże nam w odzyskaniu młodego i promiennego wyglądu. Sprawdź, na czym polega zabieg i dla kogo jest odpowiedni!

Na czym polega plastyka powiek?

Operacja powiek stała się bardzo popularnym zabiegiem wśród kobiet, a także mężczyzn. Jest to jeden z najbardziej efektownych sposobów na odmłodzenie swojego wyglądu. Plastyka powiek dolnych i górnych nosi nazwę Blepharoplastyka, która przeprowadza jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykonuje cięcie na skórze poniżej linii dolnych rzęs. W ten sposób usuwa nagromadzony tłuszcz i zwiotczałą skórę. Czasem wystarczy samo wycięcie skóry, aby poprawić wygląd dolnej powieki. Na koniec zabiegu powstała rana jest zszywana cienkimi szwami chirurgicznymi. W przypadku powieki górnej lekarz nacina skórę w naturalnym załamaniu powieki, następnie wycina jej nadmiar oraz powstałe przepukliny tłuszczowe. Pod koniec zabiegu modeluje mięsień okrężny oka i zszywa ranę.

Plastyka powiek – dla kogo?

Taki zabieg polecany jest każdemu kto ma problem ze znacznym nadmiarem luźnej, rozciągniętej skóry pod powiekami górnymi lub workami pod oczami spowodowanymi na skutek starzenia się lub czynnikami dziedzicznymi. Warto dodać, że decyzję o kwalifikacji do zabiegu podejmuje lekarz chirurgi plastycznej po przeprowadzonym wywiadzie o stanie zdrowia pacjenta i możliwymi przeciwwskazaniami. W razie konieczności chirurg zleca dodatkowe badania przed zabiegiem. Ma to na celu zapewnienie jak największego bezpieczeństwa w trakcie i po wykonanej plastyce powiek. 

Jeśli jednak wolisz na początek zdecydować się na mniej inwazyjną metodę, bądź na zabieg jest jeszcze za wcześnie – medycyna estetyczna w Warszawie oferuję szereg zabiegów, które skutecznie pomogą uporać Ci się z problemem opadających i zmęczonych powiek. Doświadczeni specjaliści i lekarze oferują profesjonalną konsultację i dobór odpowiedniego zabiegu. 

Plastyka powiek – efekt i korzyści

Chirurgiczna plastyki powiek niesie ze sobą wiele korzyści. Po zabiegu możesz liczyć na takie efekty jak:

  • lifting i uniesienie powiek,
  • zmniejszenie widoczności “worków” pod oczami,
  • brak nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej w okolicach powiek,
  • promienny i młodzieńczy wygląd w okolicach oczu.

Po zabiegu korekcji powiek mogą pojawić się siniaki i obrzęki pozabiegowe. Zazwyczaj potrzeba 10-14 dni, aby efekt był już coraz bardziej zadowalający. Warto podkreślić, że takim efektem możemy cieszyć się nawet 10 lat!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *