Kiedy możemy poddać się zabiegowi, jakim jest korekta nosa? Co należy wcześniej sprawdzić? Jakiego rodzaju badania są przeprowadzane, zanim taka operacja się odbędzie? To pytania, które zadają osoby noszące się z zamiarem poddania się chirurgicznej korekcie nosa. Czy zabieg ten jest dla naszego zdrowia i życia bezpieczny? Na te i inne pytania związane z zabiegiem korekty nosa, znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule.
Table of Contents
ToggleZanim odbędzie się zabieg
Przed zabiegiem korekty nosa, niezbędne jest wykonanie szeregu badań, które mają na celu sprawdzenie, czy w czasie jego wykonywania, zdrowie oraz życie pacjenta nie będzie narażone na niebezpieczeństwo. Lekarz, specjalista w zakresie chirurgii plastycznej, zleca takie badania. W żadnym wypadku nie może być to osoba, która nie ma wykształcenia medycznego, która de facto nie jest lekarzem. Niestety, nadal jest mnóstwo miejsc, które niewiele mają wspólnego z placówkami medycznymi, a które oferują takie zabiegi. W takich miejscach, pod żadnym pozorem nie należy wykonywać zabiegu korekty nosa.
Badania niezbędne przed zabiegiem
Jakie badania należy wykonać, zanim odbędzie się operacja plastyczna nosa? Przede wszystkim, przez lekarza, który taki zabieg będzie wykonywał, musi być przeprowadzony skrupulatny wywiad odnośnie stanu zdrowia pacjenta. Bardzo ważne jest to, czy np. pacjent nie jest uczulony na środki zawarte w składzie podawanego w trakcie operacji znieczulenia. Niezbędnym badaniem, jest także tomografia komputerowa głowy. Korekta nosa nie może się też odbyć, kiedy np. pacjent ma problemy związane z prawidłowym ciśnieniem tętniczym krwi jak również – pracą serca. Każdy z wymienionych czynników, musi zostać przed zabiegiem skrupulatnie sprawdzony. W renomowanych klinikach chirurgii estetycznej, jest to obowiązkowe.
Sama operacja plastyczna nosa warszawa, nie zagraża bezpośrednio zdrowiu czy życiu pacjenta, o ile badania przeprowadzone przed taką operacją, nie wskażą, że jest inaczej. Musimy jednak wiedzieć, że najlepiej, operację plastyczną nosa jest przeprowadzać w miesiącach jesienno – zimowych, kiedy działanie promieniowania słonecznego UV jest znikome. Szwy, jak również rany, muszą się zagoić, a silne promieniowanie UV, może być ku temu przeszkodą.