Kosmetyki do pielęgnacji twarzy po zabiegach kosmetycznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy po zabiegach kosmetycznych

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcą wyglądać dobrze i zachować swoją młodość jak najdłużej, właśnie dlatego decydują się na zabiegi w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych, których celem może być odmładzanie, modelowanie, usuwanie blizn, przebarwień, a nawet niechcianego owłosienia. Pielęgnacja skóry po takich zabiegach jest bardzo ważna, pozwala uzyskać i utrzymać oczekiwane rezultaty na długo, ale również łagodzi i chorymi skórę. Kluczowym elementem są oczywiście kosmetyki do twarzy oraz zachowanie systematyczności ich stosowania.

Jakich kosmetyków do twarzy używać po zabiegach?

Podstawą po inwazyjnych zabiegach jest ochrona przeciwsłoneczna oraz nawilżanie. W wyniku przeprowadzonych zabiegów skóra często jest podrażniona a przede wszystkim pozbawiona martwego naskórka. Warto pamiętać, że wymiana naskórka trwa około 28 dni, w tym okresie po zabiegu lub w trakcie i po serii zabiegów niezbędna jest w szczególności ochrona. Warto już przed planowaną wizytą u specjalisty zaopatrzyć się w krem do twarzy z filtrem SPF, na podrażnionej skórze w wyniku oddziaływania promieni słonecznych może dojść do dodatkowych podrażnień oraz pojawienia się przebarwień.

Kiedy stosować krem do twarzy z filtrem SPF?

Produkt ochronny warto stosować codzienne podczas porannej pielęgnacji, bez względu na porę roku i pogodę. Choć filtr spf wydaje się priorytetem podczas wakacyjnych kąpieli słonecznych, to powinien być stosowany codziennie nawet zimą. Promienie słoneczne docierają do ziemi nawet podczas pochmurnej pogody, równie niekorzystne jest światło niebieskie emitowane przez urządzenia elektroniczne. Oprócz przebarwień i oparzeń promienie słoneczne wywołują fotostarzenie skóry, działając degradacyjne na włókna kolagenowe w skórze. Warto pamiętać o tym, by podczas kąpieli słonecznych powtarzać aplikację kremu co około 2 godziny, nie tylko na twarz, ale również całe ciało.

Nawilżający krem do twarzy po zabiegach

Po zabiegach oprócz ochrony istotne jest również nawilżanie skóry, to znacznie wspomaga regenerację. Skóra po stosowaniu inwazyjnych kosmetyków lub urządzeń często jest mocno podrażniona, co powoduje wysuszenie, odpowiednio dobrane kosmetyki do twarzy pozwalają ją nawilżyć i ukoić. Nawilżający krem do twarzy sprawdza się w kosmetyczce nie tylko w pielęgnacji po zabiegowej, ale również na co dzień. Skóra potrzebuje troski w tym dostarczania składników aktywnych, witamin i minerałów bez względu na porę roku i okazję, dlatego dbać o nią każdego dnia przestrzegając zalecanej pielęgnacji porannej i wieczornej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *