Kosmetyki, które zadbają o Twoje włosy zimą

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Kosmetyki, które zadbają o Twoje włosy zimą

Zima to jedna z najmniej lubianych pór roku, ze względu na niskie temperatury i często niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak silne opady śniegu. Takiej aury nie lubią także nasze włosy, które mogą nam sprawiać w tym okresie sporo problemów. Częste przetłuszczanie się, większa łamliwość, wysuszenie włosów, czy ich elektryzowanie się – to tylko przykłady tego, w jaki sposób nasze włosy mogą reagować na ciągłe zmiany temperatur i kontakt z czapkami czy kapturami. Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób możemy pomóc naszym włosom przetrwać ten ciężki dla nich czas.

Kosmetyki, które zadbają o Twoje włosy zimą

Czego potrzebują nasze włosy zimą?

Zimą nietrudno jest o to, aby nasze włosy stały się znacznie słabsze, niż w innych porach roku. Oprócz niekorzystnych warunków atmosferycznych, wpływ na to ma także nasza dieta, która zimą jest zwykle uboższa w ważne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Dlatego w kosmetykach do włosów powinniśmy przede wszystkim szukać substancji wpływających na nie wzmacniająco. Warto też szukać produktów, które chronią włosy przed skutkami wysuszenia, gdyż o to nietrudno zimą. W przypadku większości kobiet, egzamin w tym okresie zdadzą także kosmetyki o działaniu wygładzającym, gdyż nasze włosy lubią się wtedy puszyć i elektryzować, co może być wyjątkowo frustrujące.

Mycie włosów – jak często i jakich szamponów używać?

Bardzo wiele osób uważa, że w zimie powinniśmy jak najrzadziej myć głowę. Nie jest to jednak prawdą. W rzeczywistości, włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują i pora roku nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Mnóstwo kobiet frustruje się jednak, gdy w zimie ich włosy nagle zaczynają się przetłuszczać praktycznie z dnia na dzień. Jest to niestety efekt ciągłych zmian temperatur, na które są narażone. Aby zatem zapewnić sobie pełen komfort, myjąc włosy nawet codziennie, ale jednocześnie nie narażać ich na zniszczenie, powinniśmy używać łagodnych szamponów do włosów, zawierających naturalne olejki.

Odżywianie włosów w zimie

Szampon, zwłaszcza zimą to oczywiście nie wszystko. Włosy w tym okresie potrzebują bardzo intensywnego nawilżenia, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiedniej odżywki do włosów. Niezależnie od tego czy wolimy odżywki ze spłukiwaniem, czy też odżywki do włosów w spray’u, musimy się upewnić, iż zawierają one substancje o silnym działaniu nawilżającym. Dzięki temu, będą one w stanie choćby w części uzupełnić ubytki wilgoci we włosach. Dobrze też, jeśli taki produkt będzie bogaty w substancje natłuszczające, na przykład emolienty, które wygładzą włosy i dodadzą im objętości.

Dobroczynne maski do włosów

Dobrze dobrana maska do włosów może być prawdziwym zbawieniem dla nich w okresie zimowym. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów tego typu, ale warto stawiać na te zawierające naturalne olejki oraz substancje wygładzające nasze włosy oraz chroniące je przed zbyt dużym wysuszeniem. Warto pamiętać o tym, że właśnie zimą nasze włosy potrzebują bardzo mocnego odżywienia, dlatego kosmetyki takie jak maska, mogą im naprawdę pomóc się zregenerować i pozostać w doskonałej kondycji, nawet w tak trudnych warunkach.

Artykuł powstał we współpracy z ziaja.com
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *