Kosmetyki naturalne alternatywą w twojej kosmetyczce

Kosmetyki naturalne alternatywą w twojej kosmetyczce

Obóz zwolenników postulujących korzystanie z naturalnych metod leczenia twierdzi, że nieprzemyślane nadużywanie leków, a zwłaszcza antybiotyków, może doprowadzić do osłabienia organizmu. Wybierając zioła i naturalne preparaty, pamiętajmy, że ich działanie przebiega w sposób znacznie wolniejszy w zestawieniu z okresami działania tradycyjnych leków. Efekt z ich korzystania widoczny jest dopiero po systematycznym przyjmowaniu przez dłuższy czas.

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne

Ostrożni i przezorni

Pamiętajmy jednak, że powszechne przekonanie o bezpiecznym działaniu wszystkich dóbr naturalnych nie jest do końca prawdą. Do ziół należy podchodzić bez obaw, ale zarazem z właściwą dozą ostrożności. Zioła także są lekami, a przecież przed ich zażywaniem czytamy ulotki i konsultujemy się z lekarzem. Z podobną przezornością podchodźmy do leków naturalnych. Dla wielu osób znacznie mniej kontrowersyjna jest kosmetyka naturalna – produkty dużo bezpieczniejsze dla zdrowia, nie uzależniające i z potwierdzoną skutecznością.

Poznaj różeniec górski

Egzotyczną rhiodola rosea możemy spotkać na odległych i górzystych terenach Syberii. Jej naturalnym środowiskiem są wysokości wahające się od 3000 do 6000m.n.p.m. Charakterystyczne żółte kwiaty wydzielają zapach przypominający olejek różany, stąd sama nazwa rośliny. Wykorzystywana w medycynie od wieków nie tylko w całej Rosji, ale także w sąsiednich Chinach i Środkowej Azji. Cechuje się wysoką aktywnością biologiczną. Zaliczana do czołówki adaptogenów – roślin przynoszących same korzyści organizmowi.

Mydło Agafia

Różeniec górski został w kosmetologii odkryty na nowo, stając się popularnym składnikiem mydeł jak Agafia Mydło Syberyjskie Kwiatowe 500 ml. Przy jego tworzeniu kosmetolodzy z Rosji wykorzystali recepty dawnych pokoleń mieszkańców terenów syberyjskich. Przy wykorzystaniu naturalnych składników udało im się stworzyć idealny produkt do pielęgnacji całego ciała.

W mydle odnajdziemy wyciągi, ekstrakty i oleje z lokalnych ziół i kwiatów – pyłki kwiatowe, mleczko pszczele, naturalne woski oraz wiele innych składników, gwarantujących wyjątkową pielęgnację i aromat.

Mydło kwiatowe służy zarówno do mycia ciała jak i włosów. Nie zawiera w sobie żadnych parabenów. Co ważne, nie wysusza skóry. Przy jego produkcji nie zawarto żadnych sztucznych barwników, substancji zapachowych i myjących. Zawartości lukrecji i dwóch rodzajów mydlnicy lekarskiej sprawia, że pieni się w naturalny sposób.

Kosmetyki naturalne z 17 ziół syberyjskich

Natura dalekiej Syberii wykorzystywana jest w naturalnej kosmetologii. Agafia Mydło Cedrowe 500 ml zostało przygotowane na miękkiej wodzie lodowcowej, którą nasycono naturalnym cedrowym mleczkiem, olejem z róży daurskiej i żywicą świerkową. Przy delikatnej pielęgnacji mydło oczyszcza również skórę ciała. Cedrowe mleczko i świerkowa żywica są od najdawniejszych czasów cenione są ze względu na swoje właściwości odżywcze dla skóry. Dzięki wyciągowi z 17 syberyjskich ziół, zebranych w ekologicznie czystym Ałtaju, poczujemy surowy świat tajgi, aromat dzikich traw i dojrzałych jagód.