Rodzaje kreatyny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kreatyna jest współcześnie jednym najpopularniejszych suplementów który jest stosowany zarówno przez kulturystów, jak i sportowców. Można nazwać ją legalnym anabolikiem i wyróżnić można jej kilka różnorodnych rodzajów. Jeśli właściwie dobierzemy adekwatny rodzaj kreatyny, z całą pewnością osiągniemy lepsze wyniki.

Monohydrat kreatyny

Monohydrat kreatyny to obecnie najbardziej popularna forma kreatyny, którą to można spotkać w preparatach keratynowych. Poleca się tą formę szczególnie dla sportowców początkujących, albowiem działanie tego preparatu jest łagodne. Jeżeli nieumiejętnie spożywamy ten preparat możemy nabawić się dolegliwości żołądkowych i spowodować ogólny dyskomfort. Jednakże sytuacje te są wyjątkowe i przyjmowanie kreatyny w tej formie jest stosunkowo bezpieczne.

Jabłczan kreatyny

Stabilniejszą formą kreatyny jest jabłczan kreatyny, w skład którego wchodzą aż trzy cząsteczki kreatyny. Dzięki temu mamy możliwość podniesienia energii a także łatwą resyntezę przede wszystkim na poziomie komórkowym. Jabłczan kreatyny wyróżnia się stosunkowo niską i przystępną ceną, ale również można wskazać na wysoką jakość tego produktu.

Ester etylowy kreatyny

Ester etylowy kreatyny to przede wszystkim bardzo wydajna w suplementacji forma kreatyny. Jest to o wiele bardziej efektywna dawka aniżeli monohydrat kreatyny, a jej zaletą jest to, że nie transportu ani fazy ładowania nie potrzebuje cukru. Dzięki jej regularnemu stosowaniu doprowadzamy do rozwoju pięknej, twardej masy mięśniowej.

Chlorowodorek kreatyny

Najbardziej skoncentrowanym związkiem jest chlorowodorek kreatyny, który to znakomicie rozpuszcza się w wodzie, a także bardzo dobrze i silnie pobudza procesy anaboliczne. Dodatkową jego zaletą jest to, że nie powoduje żadnych podrażnień naszego układu pokarmowego, a także nie wiąże wody pod skórą. Niewielkim minusem jest smak, jednak można dodać go do jogurtu lub innych przetworów mlecznych.

Chlorowodorek estru etylowego kreatyny

Chlorowodorek estru etylowego kreatyny jest formą, która powstaje z połączenia estru etylowego i chlorowodorku kreatyny. Dzięki temu obie formy kreatyny zostają połączone co sprawia, że znacznie lepiej oddziałuje na nasz organizm.

Cytrynian kreatyny

Cytrynian kreatyny doskonale się rozpuszcza, dlatego efekt budowania masy mięśniowej jest o wiele lepszy i skuteczniejszy. cytrynian zawiera w swoim składzie 600 mg składnika aktywnego, zaś zawarty kwas cytrynowy ma ładunek dodatkowy, dlatego jest bardzo łagodny dla układu pokarmowego, a dodatkowo znakomicie buduje masę mięśniową.

Pirogronian kreatyny

Pirogronian kreatyny to substancja, która powstaje w wyniki połączenia kreatyny oraz kwasu pirogronowego. Kwas ten bierze udział we wszelkich przemianach energetycznych które zachodzą w naszym organizmie. Dzięki swym możliwością może podnieść wysiłki sportowca oraz kulturysty. Ważną jej zaletą jest także to, że przyczynia się do szybszej redukcji masy ciała, dlatego polecana jest przede wszystkim osobom które znajdują się w okresie rzeźbienia ciała czy budowy beztłuszczowej masy mięśniowej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *