Czy kremy przeciwzmarszczkowe naprawdę działają?

Czy kremy przeciwzmarszczkowe naprawdę działają?

Tajemnice kosmetyków są jak studnia bez dna, wciąż ich przybywa i trudno jest je odkryć wszystkie. Od zawsze jednak niesłabnącą sławą cieszą się badania nad kremami anti-age, które mają przywrócić skórze młodzieńczy wygląd. Fascynujące opowiedzieć na temat ich działania nie zawsze cieszą się dużym zaufaniem. Czy zatem są skuteczne?

Wszystko zależy od tego, co skrywa magiczne opakowanie. Krem przeciwzmarszczkowy to nie jeden produkt, a tysiące dostępnych w sklepach i drogeriach, dlatego ważne jest, aby poznać, czego tak naprawdę potrzebuje nasza skóra i co może jej pomóc.

Soja na skórę

Żółty klejnot Chin – taka nazwa zobowiązuje. Według licznych badań, jakie są przeprowadzane w ostatnich czasach, wynika, że soja ma bardzo korzystny wpływ na kondycję skóry. Oddziałuje ona na najważniejsze białko skóry, czyli kolagen, pobudzając jego produkcję. Krem przeciwzmarszczkowy z GenisteinSOY, czyli soją, przyczynia się do blokowania enzymu powodującego deficyt kolagenu, a to oznacza, że skóra nie traci swojej elastyczności, natomiast zmarszczki są skutecznie wygładzane.

 

Potrójne peptydy – potrójna siła

Białka to budulce naszego organizmu, również skóry, które są zbudowane z aminokwasów. Dzięki zaawansowanej technologii stworzono peptydy, których działanie jest ukierunkowane na skórę. W odróżnieniu od białek wnikają one w głąb skóry, a zatem oddziałują na nią na całej jej powierzchni.

Peptydy różnią się między sobą sekwencją aminokwasów, która jest pewnego rodzaju informacją, jaką peptydy transportują do komórek skóry. Na jej podstawie wprowadzane są zmiany niezbędne do przywrócenia właściwej struktury skóry. Również te potrójne peptydy wzbogacają krem przeciwzmarszczkowy o działanie odmładzające.

 

Kolagen – białko młodości

O tym składniku kremów wiemy chyba najwięcej. Pojawiający się wraz z wiekiem deficyt kolagenu potrafi bardzo namieszać w strukturze naszej skóry. Dostarczanie go z zewnątrz i tym samym uzupełniając niedobór, jak również stymulując jego naturalną produkcję, naprawiamy to, co zniszczył i nadal niszczyć próbuje czas.

Te trzy składniki pokazują, że dobry krem przeciwzmarszczkowy ma wpływ na strukturę skóry dojrzałej, uzupełnia niedobór jej ważnych składników, a także wspiera procesy naprawcze.