Kriolifting, krioterapia – odmładzanie na miarę przyszłości?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jeszcze kilka lat temu twarz bez zmarszczek równała się bezwzględnej ingerencji chirurgicznego skalpela. Medycyna estetyczna rozwija się jednak w bardzo szybkim tempie i dziś już nikogo nie dziwią zabiegi odmładzające, wygładzające i przeciwzmarszczkowe jedynie z użyciem igły, czy lasera. Okazuje się, że równie mocnym narzędziem w walce z tak znienawidzonymi zmarszczkami może być nawet … kostka lodu.

To oczywiście tylko pewna przenośnia, jednak lifting twarzy zimnem, to już fakt. Wiele gabinetów ma w swej ofercie zabieg krioliftingu. Polega on na przesuwaniu po twarzy elektronicznym aparatem, który mocno schładza naszą skórę. Aparat może aplikować naszej cerze temperaturę nawet minus 15  stopni Celsjusza (-7C do -15C). Jak w przypadku każdej nowinki medycznej czy kosmetologicznej, również lifting zimnem ma swych zwolenników oraz przeciwników.

Zabieg Cryolif bardzo często łączy się z podawaniem na skórę aktywnych biologicznych substancji wspomagających odżywianie, odmłodzenie czy kolor skóry. Dzięki temu jego efekty ulegają znacznemu wydłużeniu i są bardziej widoczne. Głowica aparatu, tzw. elektroniczna kostka lodu przez odpowiednią dobraną temperaturę transportuje dobrane wcześniej stymulanty w głębsze warstwy skóry. Komórki skóry w reakcji na zimno mocno kurczą się a następnie rozluźniają. Pobudzone w ten sposób krążenie krwi znacznie przyspiesza transport stymulantów do skóry.

Zwolennicy zachwycają się bezinwazyjnością i bezbolesnością zabiegu oraz jego stosunkowo niską ceną. Przeciwnicy z kolei podnoszą fakt wielu niebezpieczeństw mogących wynikać z przemrażania skóry do kości, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Efektem może być przeziębienie czy przebarwienia miejscowe skóry (zanikające).

Efekty krioliftingu:

  • działanie liftingujące, skóra już po zabiegu jest mocno napięta,
  • poprawa kolorytu skóry,
  • nawilżenie skóry,
  • stosowany przy znieczulania skóry, np. przed wstrzykiwaniem botoksu,
  • potrafi spłycać blizny, rozstępów oraz  przebarwienia
  • stosowany przy spadku jędrności skóry czy obwisłego owalu twarzy, przynosi krótkotrwały efekt

Przeciwskazania krioliftingu:

Zabieg Cryolift nie jest polecany osobom z problemami naczynkowymi oraz nosicielom wirusa opryszczki.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

1 thought on “Kriolifting, krioterapia – odmładzanie na miarę przyszłości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *