Krioterapia miejscowa w medycynie estetycznej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Krioterapia miejscowa to leczenie z wykorzystaniem powietrza o niskiej temperaturze. Metoda ta coraz częściej wykorzystywana jest w medycynie estetycznej oraz dermatologii.

Skuteczna metoda w walce ze zbędnym tłuszczem i cellulitem

Krioterapia miejscowa to najprościej mówiąc leczenie zimnem. Jest to metoda innowacyjna, z której bardzo chętnie korzysta medycyna estetyczna oraz dermatologia. Kiedy zastosowanie znajduje krioterapia miejscowa? Jest to świetny sposób na zwalczanie zbędnego tłuszczu oraz cellulitu. Tak więc, jest to metoda polecana każdej osobie, która marzy o pięknej sylwetce. Miejscowe działanie zimna sprawdza się również w zabiegu crioliftingu skóry, który poprawia cały owal twarzy, jędrność skóry na szyi i dekolcie, wygładza też zmarszczki.

Zimne powietrze w zabiegach medycyny estetycznej

Chłodzenie zimnym powietrzem to doskonały sposób na uśmierzenie bólu w trakcie różnych zabiegów estetycznych. Jak dowodzą badania, chłodzenie powietrzem faktycznie zmniejsza ból, który może pojawiać się na przykład przy zabiegach laserami. Dlatego właśnie zimne powietrze stosuje się z powodzeniem w zabiegach z wykorzystaniem laserów do zamykania naczynek, laserów do depilacji, laserów typu frakcyjnego, zabiegów lampami VPL, IPL, laserów Q-switch i wielu innych.

Chłodzenie zimnym powietrzem to jednak nie tylko świetny sposób na zmniejszenie bólu. Chłodzenie bowiem skutecznie minimalizuje wszelkie obrzęki pozabiegowe, a przy niektórych zabiegach mogą się one niestety pojawić, zmniejsza też ryzyko uszkodzeń termicznych. Zimne powietrze znajduje również zastosowanie jako lokalne znieczulenie przy iniekcjach.

Co niezwykle ważne, chłodzenie jest bezkontaktowe, dlatego z powodzeniem można je stosować nie tylko przed zabiegiem, ale też w trakcie oraz po zakończeniu zabiegu. Jest to więc metoda niezwykle uniwersalna, a przy tym wyróżniająca się wysoka skutecznością.

Skuteczne chłodzenie zimnym powietrzem oraz krioterapia miejscowa mogą być wykonywane tylko i wyłącznie z zastosowaniem odpowiedniego urządzenia medycznego. Doskonałym rozwiązaniem jest tutaj aparat do krioterapii Cyro 6 z oferty IMESO AESTHETIC GROUP .

Zimmer Z Cyro 6 Derma Cooler – innowacyjne urządzenie

Zimmer Z Cyro 6 Derma Cooler to nowoczesny i funkcjonalny aparat do krioterapii. Chłodzenie zimnym powietrzem przy zastosowaniu takiego sprzętu jest dla pacjenta skuteczne i bezpieczne, a z kolei dla osoby wykonującej zabieg bardzo wygodne. Aparat można z powodzeniem stosować na różne partie ciała: brzuch, piersi, nogi, policzki, pośladki i inne. Urządzenie wytwarza strumień zimnego i jednocześnie suchego powietrza, tak więc absolutnie nie zanieczyszcza skóry, to z kolei sprawia, że można je wykorzystać w każdym zabiegu bez obaw o jakiekolwiek komplikacje. To uniwersalny sprzęt do wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, tak więc posiadanie go w swoim gabinecie to sporo korzyści.

Cyro 6 to sprzęt niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze. A wszystko to dzięki zastosowanych w nim rozwiązań. Urządzenie wyposażone jest w duży wyświetlacz, którego kontrast można dowolnie regulować. Widoczne są na nim wyraźnie wszystkie parametry zabiegu. Posiada też wygodną szklaną klawiaturę dotykową. Dostępne są tutaj programy, których parametry można zmieniać nawet w trakcie zabiegu. Urządzenie posiada wolne miejsce, na którym zapisywać można własne programy zdefiniowane odpowiednio do potrzeb. Dlatego każdy specjalista, może urządzenie przystosować odpowiednio do potrzeb realizowanych zabiegów.

Efektywna i skuteczna metoda

Krioterapia oraz chłodzenie to metody bardzo bezpieczne – nic więc dziwnego, że decyduje się na nie wielu pacjentów, a z drugiej strony poleca ją wielu specjalistów działających w obszarze medycyny estetycznej. Popularność tych metod wynika również z ich wysokiej skuteczności. Krioterapię miejscową z wykorzystaniem Cyro 6 można realizować z powodzeniem u pacjentów w różnym wieku.

Więcej informacji na stronie: http://www.imeso.pl/produkt/urzadzenia-cryo/zimmer-z-cryo-6-derma-cooler—medyczne-urzadzenie-chlodzace.html

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *