Krzesła przyschodowe – co to takiego i komu mogą się przydać?

Krzesła przyschodowe – co to takiego i komu mogą się przydać?

Krzesełka przyschodowe to niezwykle funkcjonalne urządzenia, które świetnie sprawdzają się w transporcie po schodach osób borykających się z ograniczonymi możliwościami ruchowymi (na przykład osób niepełnosprawnych lub seniorów). Istnieją modele przystosowane do funkcjonowania wewnątrz budynku, jak również takie, które z powodzeniem można eksploatować na zewnątrz.

Schody są szczególnie uciążliwą barierą architektoniczną dla osób mających problemy ruchowe, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma zainstalowanych wind. Z pomocą przychodzą krzesła przyschodowe (zwane również windami krzesełkowymi) – wygodne, bezpieczne i efektywne w codziennej eksploatacji.

Jednym z największych atutów krzesełek przyschodowych jest cena, która w porównaniu z innymi rozwiązaniami związanymi z likwidowaniem barier architektonicznych (na przykład z windami dla niepełnosprawnych czy platformami schodowymi) jest atrakcyjnie niska. Innym argumentem przemawiającym za zakupem i instalacją takiego krzesła jest niewielka przestrzeń niezbędna do ich zamontowania. Nie zajmują wiele miejsca, tym samym nie mają dużego wpływu na walory estetyczne pomieszczenia, w którym mają pracować.

Zwykle dzieli się je ze względu na kształt szyny jezdnej. I tak wyróżnić możemy krzesełka przyschodowe montowane na schodach prostych oraz te, które instaluje się na schodach zabiegowych z zakrętami. Te pierwsze charakteryzują się atrakcyjną ceną, sporymi możliwościami adaptacyjnymi; wiele modeli można też znaleźć na rynku wtórnym, co jeszcze bardziej obniża koszty potencjalnej inwestycji.

Obsługa krzesła przyschodowego jest prosta i intuicyjna. Zwykle odbywa się za pośrednictwem panelu przy samym krześle, niektóre modele oferują również sterowanie za pomocą specjalnego pilota zdalnego sterowania.

W ofercie firmy Lift PLUS z Wrzosowej koło Częstochowy znajdą Państwo zarówno windy przeznaczone do schodów prostych, jak i te do użytku na schodach zabiegowych z zakrętami. Na każdą windę krzesełkową udzielana jest 2-letnia gwarancja producenta.