Kupony rabatowe -Kilka sposobów na tanie zakupy w internecie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Kupony rabatowe

Kupony rabatowe -Jednym z najczęściej wymienianych atutów zakupów w internecie jest szansa na dużą oszczędność. Nie chodzi tutaj jedynie o fakt, iż dzięki niższym kosztom prowadzenia działalności sprzedawca internetowy jest w stanie zaoferować lepsze ceny niż stacjonarny. Warto bowiem pamiętać również, że w internecie znajdziemy ogromną ilość szans na atrakcyjne zniżki. Przyjrzyjmy się kilku użytecznym sposobom na oszczędzanie w internecie!

 

Kupony rabatowe

W ciągu ostatnich kilku lat stosowanie kuponów rabatowych stało się jedną z najważniejszych metod marketingu w internecie. Uzyskane w ten sposób rabaty sięgają nawet 50 proc.! Dlatego też często możemy dzięki nim kupić produkty, na które w innym przypadku byśmy się nie zdecydowali.

Sklepy internetowe oferują tego rodzaju zniżki zarówno nowym, jak i stałym klientom. Tym pierwszym oferują zniżkę np. za zapisanie się do newslettera, tym drugim zaś wysyłają mailingi zawierające atrakcyjne oferty będące podziękowaniem za konsumencką lojalność.

Bardzo istotnym kanałem, za pomocą którego rozpowszechniane są kupony rabatowe są także specjalnie przeznaczone do tego celu serwisy. Dzięki nim możemy znaleźć atrakcyjne promocje na oferty bardzo szerokiej gamy sklepów.

Kuponów rabatowych możemy szukać również poza internetem. Znajdziemy je na przykład w gazetkach reklamowych sklepów lub w prasie.

Porównywarki cen

Kolejnym miejscem, w którym na pewno warto szukać dobrych ofert są porównywarki cen. Dzięki nim znajdziemy ogromną ilość ofert nie tylko na elektronikę, produkty do domu i ogrodu albo połączenia lotnicze, ale i usługi takie jak prąd, telefon, internet czy telewizja.

Korzystając z porównywarek, trzeba pamiętać, że prowadzące je firmy chcą zarabiać na interesie. Dlatego bardzo często jako „najlepsze” proponowane są oferty, za których promocję sklep zapłacił porównywarce. Z tego powodu warto dokładnie zapoznać się z kryteriami wyszukiwania oferowanymi przez porównywarkę, aby własnoręcznie „wyłuskać” najatrakcyjniejsze oferty.

Warto wiedzieć, kiedy kupować

Podczas szukania zakupowych oszczędności bardzo pomocne może okazać się wyczucie czasu. Zamiast dokonywania impulsywnych zakupów, poczekajmy na atrakcyjną obniżkę cen. Zwróćmy uwagę okresy, w trakcie których sklepy są gotowe mocno obniżyć ceny. Należą do nich:

  • Nowy Rok – wówczas mają miejsce wyprzedaże poświąteczne,
  • Black Friday (29 listopada) – tradycja przedświątecznych obniżek nie jest u nas jeszcze tak rozpowszechniona, co w Stanach Zjednoczonych, jednak i tak można dzięki niej uzyskać ciekawe rabaty na elektronikę, a w nadchodzących latach na pewno będą one coraz bardziej atrakcyjne,
  • Cyber Monday (2 grudnia) – internetowa wersja Black Friday, dzięki której tanio kupimy elektronikę w e-sklepach,
  • Boże Narodzenie – już pierwszego dnia Świąt ruszają noworoczne wyprzedaże.

W połączeniu ze sprytnym wykorzystaniem kuponów rabatowych i/lub porównywarek cen, polowanie na promocje w wyżej wymienionych okresach może przynieść naprawdę fantastyczną oszczędność. Polecamy zatem stworzenie dokładnego kalendarza zakupów!

W przygotowaniu artykułu pomogła witryna terdeals.com.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *