Kurze łapki pod oczami – koszmar kobiet po trzydziestce. Jak się ich pozbyć?

Kurze łapki pod oczami – koszmar kobiet po trzydziestce. Jak się ich pozbyć?

Czasem nazywa się je liniami śmiechu, choć prawdę mówiąc mało którą kobietę potrafią rozbawić. Niestety smutna prawda jest taka, że nie da się przed nimi uchronić. Można co najwyżej opóźnić ich pojawienie się, a także zmniejszyć widoczność. Sposobów jest wiele, niektóre skuteczne, większość niestety to bujda na resorach.

Czym są kurze łapki?

Tzw. kurze łapki to nic innego, jak zmarszczki mimiczne. Jak sama nazwa może sugerować, powstają jako efekt wieloletnich ruchów mimicznych. Innymi słowy, żeby uchronić się przed nimi, należałoby przez całe życie zachować kamienną twarz albo mieć mimikę jak Renee Zellweger po operacjach plastycznych. Z początku kurze łapki widoczne są tylko wtedy, gdy uśmiechamy się lub mrużymy oczy. Z wiekiem jednak coraz bardziej się pogłębiają i są widoczne nawet podczas neutralnej miny.

Im bogatsza mimika, tym większe ryzyko, że kurze łapki pojawią się wcześniej

Ponadto problem znacznie częściej i szybciej dotyka kobiet niż mężczyzn. Kobiety bowiem mają znacznie delikatniejszą skórę w okolicach oczu. Powstawaniu kurzych łapek sprzyjają również: palenie tytoniu (także to bierne), regularne przesiadywanie w solarium czy – jak to zwykle bywa – predyspozycje genetyczne. Także brak snu może znacząco przyśpieszyć pojawienie się kurzych łapek. Co ciekawe, ryzyko ich wystąpienia zwiększa również… nałogowe pocieranie oczu, czyli gest, któremu wielu z nas tak ciężko się oprzeć.

Kosmetyki, które pozwolą zredukować kurze łapki

Niestety w większości przypadków dobre kosmetyki przeciw zmarszczkom wokół oczu są równoznaczne z kosmetykami drogimi. Prym wiodą przede wszystkim kremy. Co powinien mieć w składzie krem, by mógł być skutecznym orężem w walce z kurzymi łapkami? Przede wszystkim kwas hialuronowy i kolagen, ale także koenzym Q10, witaminy (między innymi A, E, C), proteiny, wyciąg z wiśni japońskiej itd.

Domowe sposoby

W sieci znajdziecie dziesiątki przepisów na maseczki, które można przygotować w kuchni. Cóż, trudno przewidzieć, czy ich stosowanie przyniesie pożądane efekty, ale przecież spróbować nie zaszkodzi, prawda? Wśród najpopularniejszych maseczek pojawiają się najczęściej: oliwkowa, z zielonej herbaty, ziemniaczana, a nawet maseczka z serka homogenizowanego.

Potraktuj zmarszczki wokół oczu laserem frakcyjnym

Na przykład laserem frakcyjnym Palomar Emerge. Zabiegi wykonywane za jego pomocą opierają się na głębokiej regeneracji skóry. Innymi słowy wiązka lasera w sposób kontrolowany uszkadza określone fragmenty skóry, stymulując jej regenerację. Zregenerowana skóra jest zdrowsza, ładniejsza, wyglądająca młodziej.

W czasie trwania zabiegu pacjentka może odczuwać pewien dyskomfort. Po zabiegu również. Większość zabiegów trwa nie dłużej niż godzinę, a w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii od trzech do sześciu zabiegów.

W przypadku kuracji laserem warto wybrać się do specjalistów, którzy zagwarantują nie tylko skuteczność wykonywanego zabiegu, ale i bezpieczeństwo. I choćby dlatego warto zainteresować się ofertą zabiegów wykonywanych przez Instytut Kosmetologii Estetycznej Vanilla LASER. W Vanilla LASER pracują wykwalifikowani kosmetolodzy, posługujący się nowoczesnym sprzętem, posiadającym wszelkie niezbędne certyfikaty.