Lakiery do włosów

Lakiery do włosów

Nie wiem czy wiecie ale lakiery do włosów (w zdecydowanej większości) bazują na wodzie. Dopiero potem na alkoholu czy różnego rodzaju żywicach. Do czego służy wiadomo – przedłuża trwałość naszej fryzury i chroni przed czynnikami zewnętrznymi i atmosferycznymi (deszcz, mróz, wiatr, itd.).

Artykuł sponsorowany

Jak rozpylić lakier do włosów?

Jeśli stosujemy lakier do włosów w aerozolu,  ważne by zachować się do kilku wskazówek co do jego użycia:

  • Przed użyciem należy klika razy potrząsnąć pojemnikiem aby lakier dobrze wymieszał się z czynnikiem rozpylającym,
  • Lakier rozpylamy z odległości około 30 centymetrów od fryzury możliwie jak najszerszym strumieniem, równomiernie pokrywającym jak największą część włosów.
  • Lakieru nigdy nie rozpylamy na włosy mokre!

Lakiery do włosów oprócz tego, że występują w różnej formie,  mają również  różny stopień utrwalenia – od niskiego, po bardzo mocny.

Lakiery lekkie

Lakiery lekkie dają najbardziej naturalny efekt, utrwalając włosy bardzo delikatnie. Po jego użyciu nie występuje efekt nienaturalnego hełmu, dlatego lakiery lekkie i średnie poleca się fryzurom z włosów długich.

Lakiery mocne

lalLakiery mocne utrwalają włosy dużo intensywniej, dlatego poleca się je włosom krótkim, fryzurom typu bo lub misternie ułożonym kokom, upięciom i splotom.

Lakiery do włosów różnią się nie tylko stopniem utrwalenia, ale też dostosowane są do rodzaju włosów. Włosy matowe polubią lakiery lekko nabłyszczające, włosy cienkie – lakiery dodające objętości, włosy suche – lakiery dodające sprężystości, włosy tłuste – lakiery nieobciążające, osoby z wrażliwą skórą głowy –  lakiery pozbawione zapachu.

Dobrej jakości lakier nie skleja włosów i nie powoduje podrażnień skóry głowy, o ile użyty jest rozsądnie. Zbyt duża jego ilość powoduje nieestetyczny efekt matowych, przetłuszczonych włosów, klapnięcie fryzury, a także kruszenie się kosmetyku na włosach.


Giardano Twój ciucholand i second hand internetowy.