Laser FemiLift – sposób na wysiłkowe nietrzymanie moczu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Laser FemiLift - sposób na wysiłkowe nietrzymanie moczu

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu znacznie obniża komfort codziennego funkcjonowania oraz jakość zbliżeń z partnerem, odbiera pewność siebie, powoduje kompleksy i wycofanie z życia towarzyskiego, skłaniając wiele kobiet do wizyty u uroginekologa. Co robić w takiej sytuacji?

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, to skuteczna metoda pozbycia się tej wstydliwej dolegliwości – zdaniem specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki. Jak działa laser FemiLift?

Przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu

Co przyczynia się do wystąpienia wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet? Mimowolne i niekontrolowane oddawanie moczu przez pacjentkę, to wynik drastycznego osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy – w związku z ciążą, porodem lub dojrzałym wiekiem (problem ten dotyczy wielu kobiet w okresie menopauzalnym). Nadwaga, nałogowe palenie papierosów, przedłużająca się akcja porodowa, większa waga urodzeniowa dziecka (powyżej 4 kg) i komplikacje w trakcie ciąży, zwiększają ryzyko wystąpienia tej dolegliwości. Początkowo, niepożądane wyciekanie moczu następuje tylko okazjonalnie np. podczas śmiechu, podnoszenia ciężkich przedmiotów, ćwiczeń, kaszlu, czy kichania. Z czasem, problem przybiera na sile (niestymulowane mięśnie wiotczeją) i do nietrzymania moczu dochodzi coraz częściej. Najlepszym sposobem na powrót do zdrowia, jest leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu laserem FemiLift, dedykowanym właśnie do zabiegów intymnych.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – jak działa laser FemiLift?

Laser FemiLift to produkt renomowanej firmy Alma Lasers, oparty został przełomowej technologii pixelowej (wiązka laserowa rozbijana jest na mikropiksele), dzięki której ściany pochwy zostają obkurczone i dochodzi do stymulacji produkcji nowego kolagenu. Urządzenie wykorzystuje falę światła o długości 1060 nm. Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu przeprowadza doświadczony lekarz, procedura trwa maksymalnie 30 minut, jest bezbolesna, bezpieczna i nie wymaga od pacjentki długiego okresu rekonwalescencji. Rekomendowana liczba zabiegów, to 3 sesje wykonywane w kilkutygodniowych odstępach czasu. Efekty kuracji, w postaci ustąpienia problemów z nietrzymaniem moczu, są widoczne po około miesiącu. Jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe, należy zachować wstrzemięźliwość przez 7 dni, unikać gorących kąpieli, nie korzystać z sauny ani basenów aż do zakończenia terapii.

Oczywiście, zanim kobieta podda się laseroterapii, odbywa wstępną konsultację z lekarzem, podczas której omawiany jest przebieg zabiegu oraz wykluczane są ewentualne przeciwwskazania, takie jak:

  • miesiączka,
  • choroby nowotworowe,
  • infekcje okolic intymnych,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • terapia sterydowa,
  • zaburzenia układu immunologicznego.

Bezinwazyjne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu laserem FemiLift

Innowacyjny Zabieg FemiLift umożliwia pacjentkom szybki powrót do formy bez bólu, wyrzeczeń i szpecących blizn. Dzięki zwężeniu światła pochwy, współżycie partnerów jest znacznie bardziej satysfakcjonujące, znika też problem suchości pochwy. Laser FemiLift to urządzenie o wielowymiarowym działaniu, które nie tylko niweluje problem wysiłkowego nietrzymania moczu, ale też odmładza okolice intymne, poprawiając samopoczucie pacjentki, pobudza produkcję lubrykantu, usuwa zmiany dermatologiczne w obrębie pochwy i sromu.

Podsumowując, laserowe leczenie nietrzymania moczu u kobiet to bezpieczna i nowoczesna metoda, która daje fantastyczne rezultaty. To świetna alternatywa dla zabiegu chirurgicznego lub leczenia farmakologicznego. Laserowe obkurczanie pochwy jest bezbolesnym zabiegiem dedykowanym dla pacjentek w każdym wieku, które chcą pozbyć się tego kłopotliwego defektu.

Masz problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu i chcesz zlikwidować tą niekomfortową dolegliwość? Więcej praktycznych informacji na temat leczenia nietrzymania moczu laserem FemiLift znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *