Laserowe odsysanie tłuszczu – dlaczego warto?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Laserowe odsysanie tłuszczu – dlaczego warto?

Zgrabna sylwetka to marzenie do którego dąży codziennie wielu z nas. Czasem jednak dieta i ćwiczenia to za mało. Kiedy oporny tłuszczyk nie znika, warto pomyśleć o laserowym odsysaniu tłuszczu. To procedura, która upora się z najtrudniejszymi przypadkami. Dlaczego warto z niej skorzystać? Dowiesz się z tego artykułu!

Charakterystyka laserowego odsysania tłuszczu

Zapewne wiesz, na czym polega operacja odsysania tłuszczu? Ale czy orientujesz się czym różni się laserowe odsysanie tłuszczu od metody klasycznej? Odpowiedź jest prosta – jest to zabieg, w którym wykorzystuje się dwie wiązki lasera, które działają na tkankę tłuszczową i skórną. Liposukcja SlimLipo™ 3D, to metoda dużo mniej inwazyjna od klasycznego odsysania tłuszczu. Rekonwalescencja jest o wiele krótsza (mniej krwiaczków, opuchlizny i siniaków), a efekty które możemy uzyskać są bardziej przewidywalne.

Laserowe odsysanie tłuszczu – dlaczego warto?

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej pozwalają przejść niesamowitą metamorfozę. Dzięki nim możesz osiągnąć efekt, który nie byłby możliwy do wypracowania za pomocą innych, naturalnych metod. Tkanka tłuszczowa może się odkładać w nadmiarze np. na brzuchu, udach, w boczkach, nad kolanami, w okolicy ramion – są to obszary, które niezwykle trudno wyrzeźbić za pomocą diety lub ćwiczeń. Wiedzą o tym doskonale np. posiadaczki szerokich ud, kiedy nie mogą znaleźć na swój rozmiar odpowiednio dopasowanych dżinsów, czy osoby, które borykają się nadmiarem tłuszczyku na ramionach, co utrudnia zakładanie dopasowanych koszul. Takie lokalne otłuszczenia ciała, mogą być sporym problemem w doborze odpowiedniej garderoby. Na szczęście mamy możliwość korzystania z profesjonalnych zabiegów. Laserowe odsysanie tłuszczu pozwala skutecznie wymodelować sylwetkę i sprawić, że będzie ona wyglądała zupełnie inaczej, a ty bez problemu zmieścisz się w takie ubrania, jakie tylko chcesz.

Jak działa laserowe odsysanie tłuszczu?

Lekarz podczas zabiegu wykonuje nacięcie w skórze, przez które wprowadza się specjalną sondę. Strumień fali wycelowany jest w tkankę tłuszczową. Zostaje ona rozgrzana, rozpuszczona i następnie odessana. W tym samym czasie druga fala lasera o innej częstotliwości działa na tkankę skórną, powodując obkurczenie jej włókien kolagenowych. Dzięki temu po zabiegu skóra będzie napięta i zwarta. Laserowe odsysanie tłuszczu SlimLipo™ 3D to więc procedura, która posiada podwójne korzyści: odessanie tłuszczu i obkurczenie skóry w miejscu wykonywanego zabiegu.

Jakie są efekty liposukcji laserowej?

Z uwagi na innowacyjność zabiegu i zastosowanie dwóch długości fali lasera, pacjent po zabiegu może się cieszyć wieloma pozytywnymi efektami. Przede wszystkim tkanka tłuszczowa zostaje odessana, widzimy zatem wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. Skóra staje się ujędrniona i gładka, dzięki obkurczeniu włókien kolagenowych. Co więcej, efekty, które zobaczymy po zabiegu pojawią się szybciej, szybszy będzie też czas rekonwalescencji w porównaniu do klasycznej liposukcji. Liposukcja laserowa to zabieg, który cechuje również łatwiejsza dostępność, można ją wykonać nawet u tych osób, które nie kwalifikują się do przeprowadzenia odsysania tłuszczu metodą klasyczną.

Zalecenia po liposukcji laserowej

Tak jak po każdym zabiegu, również po liposukcji laserowej, należy przestrzegać pewnych zaleceń. Po wykonaniu procedury pacjent musi przez pewien czas nosić specjalne ubranko uciskowe. W celu pogłębienia efektów, zaleca się wykonanie serii zabiegów endermologii. Ból pozabiegowy jest porównywalny do sytuacji potłuczenia np. jak po jeździe na nartach. Ale tak naprawdę podstawowe czynności pacjent może wykonywać już tego samego dnia. W celu powrotu do pełnej sprawności zaleca się pewną aktywność fizyczną jak np. spacer. Siedząca praca jest możliwa już po 2-3 dniach od przeprowadzenia liposukcji laserowej. Jest to czas nieporównywalnie krótszy niż w przypadku innych zabiegów odsysania tłuszczu. Dla wielu pacjentów jest to zatem wielkie udogodnienie i powód, dla którego tak chętnie wybierają tę procedurę.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *