Leczenie wypadania włosów – mezoterapia igłowa na włosy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Leczenie wypadania włosów - mezoterapia igłowa na włosy

Mezoterapia jest zabiegiem wykorzystującym osocze bogatopłytkowe, komórki macierzyste bądź koktajle z peptydami, co pomaga powtrzymać wypadanie włosów oraz łysienie. Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu takiej kuracji? Czy można liczyć na jej skuteczność w przypadku łysienia androgenowego?

Dlaczego włosy wypadają, czyli jak to jest z tym łysieniem androgenowym

Codzienne wypadanie około stu włosów dziennie jest naturalnym procesem, który nie jest powodem do obaw. Jednak w przypadku wzmożonego wypadania włosów, które staje się widoczne i uciążliwe, należy udać się do trychologa w celu poznania przyczyny utraty włosów oraz rozpoczęcia odpowiedniego leczenia, gdy zajdzie taka potrzeba.

Czytaj więcej: dr TRYCHOLOG Gdańsk – Leczenie wypadania włosów i łysienia

Okazuje się, że obecnie co trzeci mężczyzna obserwuje u siebie pierwsze objawy łysienia o różnym stopniu nasilenia pomiędzy dwudziestym piątym a czterdziestym rokiem życia. Z kolei po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia problem ten występuje nawet u co drugiego mężczyzny. U płci męskiej najczęściej wypadanie włosów ma charakterystyczny przebieg, który nazywany jest łysieniem androgenowym. Utrata włosów jest powolna, lecz systematyczna i początkowo pojawiają się charakterystyczne zakola w okolicach skroniowych oraz na czubku głowy.

Okazuje się, że w przypadku łysienia androgenowego wiek nie ma większego znaczenia, ponieważ w tym przypadku przyczyną wypadania włosów są uwarunkowania genetycznie, a dokładniej wrażliwość na hormon DHT. Hormon ten jest produkowany przez organizm każdego mężczyzny, ale zdarzają się przypadki, gdzie wykazuje on niekorzystny wpływ na mieszki włosowe, które znajdują się a skórze głowy.

Odnotowuje się coraz więcej przypadków młodych mężczyzn, u których zauważalne są pierwsze objawy łysienia. Przyczynami są najczęściej chroniczny stres, zbyt szybkie tempo pracy, zmiana trybu życia. Chociaż często wypadanie włosów wiązać się może z niedoborami witamin i minerałów, to stosowanie suplementów dostępnych w aptekach zwykle nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dodatkowo niektóre preparaty nie są w pełni bezpieczne dla organizmu i mogą dać efekt odwrotny od zamierzonego.

Bardzo ważne jest, aby już po pojawieniu się pierwszych prześwitów skórnych na głowie udać się czym prędzej do trychologa. Jeśli terapia zostanie zastosowana już we wczesnej fazie łysienia, to można liczyć na znacznie bardziej satysfakcjonujące efekty.

Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów może być nasilone na skutek prowadzenia nieprawidłowego trybu życia, więc warto wprowadzić pewne zmiany w tym obszarze. Powinniśmy ograniczyć stres do minimum, ponieważ nasila on utratę cennych kosmyków. Łysienie jest chorobą psychodermatologiczną, więc negatywne emocje mają ogromne znaczenie na kondycję włosów. Warto także przyjrzeć się swojej diecie, w której powinny znaleźć się produkty spożywcze bogate w żelazo, cynk i proteiny. Te cenne substancje odżywcze znajdziemy w zielonych warzywach, czerwonym mięsie, pestkach, orzechach, drobiu oraz w jajkach. Pielęgnacja włosów i skóry głowy także ma znaczenie, więc najlepiej jest ograniczyć liczbę sosowanych kosmetyków stylizacyjnych.

Jeśli jednak profilaktyka nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to należy zastosować profesjonale leczenie. Przyczyną wypadania włosów może być choroba, więc bardzo ważne jest poznanie źródła problemu. Trycholog jest w stanie dobrać dla nas odpowiednią metodę leczenia na podstawie otrzymanych wyników badań.

Mezoterapia na ratunek wypadającym włosom

Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod hamowania nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia jest mezoterapia. Jest to zabieg medycyny estetycznej, który stymuluje porost nowych włosów. Celem zastosowania tej kuracji jest zregenerowanie włosów. Mezoterapia polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnym preparatem na bazie osocza bogatopłytkowego, czynników wzrostu czy też komórek macierzystych. Rodzaj preparatu zależy od stopnia nasilenia dolegliwości.

Mezoterapia polecana jest pacjentom borykającym się z łysieniem plackowatym oraz androgenowym, a także osobom mającym słabe włosy, wymagające dogłębnego odżywienia. W celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów, zabieg przeprowadza się kilkakrotnie w ciągu roku. Oczywiście należy pamiętać także o zachowaniu odstępów czasowych miedzy zabiegami, ponieważ po kuracji skóra głowy jest lekko opuchnięta oraz zaczerwieniona.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *